TP link router słaby zasięg

Witam

mam jeden router i mam problem z zasięgiem, mieszkam w domu i router jest na dole… a na górze laptop odbiera ledwo 2 albo 3 kreski… czy to nie aby za mało ?

da się zasięg jakoś poprawić ? słyszalem że obniżenie prędkości sieci możę polepszyć zasięg ? z 54 na 11 ?

pozdrawiam

Też o tym słyszałem ;]

Możesz postawić router w innym miejscu lub w ostateczności kupić mocniejszą antenę. Na razie pokombinuj z dwoma pierwszymi sposobami.

a jak zmienić tą prędkość ? no ale bez przesady … zeby taki słaby był ?

54 czy 11 to prędkość z routera do kompa co z tego że ją zmienisz jeśli na kabelku od dostawcy neta masz 1 czy 2 Mb. Ja bym najpierw wziął drugiego lapka i sprawdził jaki zasięg na nim jest

Prędkość zmienisz tutaj:

schowek012h.th.jpg

Pozdrawiam!

ja mam HP dv6 1215ew. a Moj brat ma Toshibe z seri A200 i ma praktycznie max…

W takim razie przynajmniej według mnie to coś z antena w twoim lapku lube ewentualnie kartą wifi. Z drugiej strony dwie trzy kreski to wcale nie jest żle, bo ty tak wogóle to się skarżysz że masz za mało kresek anie na to że masz kiepski sygnał albo połączenie ci zrywa.

a co może być źle ?

Czyli problem nie leży po stronie routera.

Spróbuj wejść we właściwości karty sieciowej Wi-Fi i popodkręcać co nieco (np. agresywność mobilności):

siecc.th.jpg

no przeważnie mam albo 1 albo 2 … i jesli pojawi się net to tylko na chwile i znika, a ogladaniu utuba to mogę sobie pomarzyć na piętrze. To taki router jest do kitu czy coś innego jest nie tak ? jak router stoi na dole a laptop na piętrze ? to tak dalego ?

Dodane 07.11.2009 (So) 23:16

mam tylko takie opcje: http://img25.imageshack.us/i/clipboard01ex.jpg/

Jak to często bywa z HP/Acerami nie mam pomysłu :lol: Może ktoś inny coś wymyśli…

Jednak skoro na Toshibie jest net to moim zdaniem wyklucza możliwość problemu po stronie routera.

Nie masz możliwości postawienia routera w innym miejscu?

wlasnie nie za bardzo … no ale kurcze, to nie jest chyba tak ogromna odległość żeby tak słabo łapało …

A jak podejdziesz z lapkiem do routera to co ci tam pokazuje,najlepiej jak byś powiedział jaka masz siłę (jakość) połączenia w procentach a nie w kreskach, najlepiej dwie wartości raz jak jesteś na górze raz jak przy routerze

jak podejdę to mam max…

a w procentach ? nie mam nic chyba takiego.

na górze przeważnie 2 kreski lub 1

Dodane 07.11.2009 (So) 23:45

a coś w ustawieniach kasty wifi mogę mieć źle ? albo może w routerze da się jeszcze poprawić ?

Możesz sciągnąć nowsze sterowniki do wifi

http://www.atheros.cz/download.php?athe … 5&system=2

jak zainstalujesz to napisz czy coś się zmieniło.

Dzisiaj ide spać.

to strona coś nie dziala chyba. Albo ja nie umiem ściągać :wink:

Dodane 08.11.2009 (N) 1:25

czy zmiana anteny na 5 albo nawet 9dbi zlikwiduje problem zasięgu ? Dookólna ?

Powinien się poprawić zasięg ale przed kupnem powinieneś wypróbować ją najpierw żeby nie wyrzucić kasy w błoto.

a możesz mi jakąś polecić ? bo jak już to 9 dbi ? znajdę takie w sklepie komputerowym czy muszę gdzieś indziej ich szukać ?