TP-LINK TD-W8901G ADSL + modem kablowy

Witam

Czy mogę skorzystać z tego routera do rozsyłania sygnału wi-fi po mieszkaniu? Jak go skonfigurować?

Router skonfigurowany był po Netię, teraz dostanę modem kablowy z wyjściem jak na screnie

http://img836.imageshack.us/img836/9131/modemp.png

Witam,

jeśli modem kablowy posiada funkcję routera to jak najbardziej.

Ustawiasz na modemie funkcję routera, jeśli chcesz to DHCP (nie musisz jak chcesz ręcznie wpisać adresy w urządzeniach), a w tp-link wpinasz RJ-45 z modemu w wejście switch, wyłączasz na nim wszystkie opcje(zwłaszcza DHCP, bo się będą “gryźć”) po za Wi-fi. To tak w skrócie.

Jak nie wiesz czy mam taką opcje modem, to podaj jego markę oraz typ.

Do tego routera nie podłączysz tego modemu.

Pozdrawiam!

Jak to nie??

Gniazda WAN nie musi być, a gniazdo ADSL nie robi problemu.

Jeśli modem posiada funkcję routingu to się go tak ustawia, a TP-Link(posiada LAN 4xRJ45 i DHCP należy wyłączyć) służy jako switch i AP.

Z kolei jeśli modem nie posiada funkcji rutera, należy zakupić router z gniazdem WAN (RJ45). Ale jeśli ma działać jedno urządzenie w sieci to opcja powyżej sprawdzi się, bo dostanie ono adres IP zewnętrzny prosto z modemu a nie lokalny z routera.

Mogę się jedynie zgodzić z przedmówcą że oba obecne urządzenia mogą nie pozwolić na działanie więcej niż jedno urządzenie w sieci, jeśli modem nie posiada funkcji routera.

:D:D

Czekam na instalacje przez montera, zobaczymy co przywiezie i dam znać :slight_smile:

Hej,

Tak, zgadza się. Ale w zdecydowanej większości przypadków takiej funkcji nie posiada. Firmy dostarczające łącza internetowe - najczęściej sieci kablówki w stylu UPC czy Vectr’y - stosują możliwie najtańsze urządzenia, które spełniają tylko i wyłącznie funkcję modemu. A jeśli i tak będzie w tym przypadku, czeka Cię wymiana routera - na szczęście urządzenia bez modemu ADSL są tańsze niż ich odpowiedniki do sieci telefonicznych. :slight_smile:

Po prostu daj znać, jaki model modemu otrzymasz.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Pisałem o modemie ze zdjęcia.

Jeśli posiada. Wątpię, aby ten modem posiadał. Mam taki modem, nie wiem czy ten sam producent i nie posiada on funkcji routingu i ten ze zdjęcia też raczej nie.

Pozdrawiam!

Na taki modem kablówkowy nie idzie się nawet zalogować z własnej przeglądarki, więc z takiej konfiguracji najprawdopodobniej nic nie wyjdzie. Trzeba posiadać router DSL a nie ADSL i wtedy da się bez problemu.

Modem kablowy jaki dostałem to CISCO Cable Modem 2100, zakupiłem TP-LINK WR740N i wszystko śmiga aż miło :slight_smile:

Hej,

W większości przypadków jest możliwe zalogowanie, tyle że pod nieco innym adresem IP. Przykładowo u mnie router dostępny jest lokalnie pod adresem 192.168.1.1, zaś sam modem pod IP 192.168.100.1.

Czyli bardzo podobny do mojego. :slight_smile: Zresztą większość modeli - jeśli nie w 100%, bo nie wszystkie dostępne są na stronach producenta - sygnowanych nazwą Cisco bądź Cisco Scientific-Atlanta, to proste modemy, nie udostępniające żadnych zaawansowanych funkcji.

Świat jest mały - mam dokładnie ten sam model. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus