TP-LINK TD-W8901G - Dziwne zawieszanie, ale nie do końca

Witam

Otóż jakiś czas temu doradziliście mi kupno tego routera i jak na razie same z nim problemy są. Aktualnie mam następujący problem i postaram się go opisać najlepiej jak potrafie:

Z nie wiadomych przyczyn od kilku dni mój router zaczął się zawieszać. Ale na początku myślałem, że to wina windowsa bo na xboxie miałem normalnie dalej neta. Lecz dzisiaj coś się porządniej pochrzaniło bo te zawiechy są co kilka minut! A dwa dni temu (kiedy zaczęły się zawiechy) było to max raz dziennie. Dziwne jest to, że zawiesza się on nie do końca tzn strony nie działają, ale gg działa dopóki się nie rozłączę, radio tylko ta stacja którą słuchałem przed zawiechą i ping-ować też mogę tylko to co ping-owalem chwile przed zawiechą.

Router powraca do normalności raz po 2min a czasami po 5(lub po prostu restart i śmiga).

Tutaj daję link z filmikiem, srry za jakość ale kręciłem fonem (5800) przy słabym oświetleniu.

Może mi ktoś powiedzieć co jest nie tak ? Czy możliwe jest to długą pracą rutera (wyłączam go czasami raz na 3 dni, po 12-16h). Może coś źle skonfigurowałem ?

PS. Właśnie zauważyłem jeden “FAIL” w diagnostyce (?) routera,

Plx help

Z góry thx

pozdro

Jaki bios (firmware) obecnie? Resetowałeś już?

Oddaj na gwarancje według mnie jest padnięty mam ten sam model od roku i działa doskonale. Bez najmniejszych problemów

Długa praca routera nie ma nic do rzeczy, u mnie pracuje non stop i bez zarzutu, kto jest dostawcą internetu i podaj konfigurację routera?

Dodane 08.01.2010 (Pt) 9:50

zobacz jeszcze to;

router-link-w8901g-brak-synchroznizacji-neostrada-t370448.html

Dla mnie to wina jakiś nie poprawnych numerów NDS. Skoro gg chodzi a stronki nie to moze jakieś problemy serwera internetu.

Mam ten router i chodzi bez zarzutu, działa non stop i to juz z rok czasu.

Ja mialem tak z internetem orange.

Miałem problemy ze mi się strony nie włączały a gg chodziło.

Nie gwarantuję ze to te numery, to tylko moje przypuszczenie, nie znam się na tym tak dokładnie.

Dziwne że się ‘sam’ naprawia.

Hmm dziwne, dzisiaj ani jeden zawiechy :o (wczoraj skofigurowałem ponownie, ale za pomocą programu)

Mam Netie 1mb na linii TP

Tu screeny z konfigiem

http://img46.imageshack.us/gal.php?g=37462450.png

PS. Tak przy okazji, jak przydzielić stały adres ip dla np mojego kompa?