TP-LINK TD-W8901G neostrada 1-10 mb słaba prędkość i wysoki ping

Witam mam problem… strasznie wolno ściągają mi się pliki z internetu max prędkość to 100KB , miałem jakieś ataki na router ale już zabezpieczyłem , siec wygląda tak :

 na speed test mam prędkość 5 mb, ping do 30 czasami do 100…

w wierszu poleceń wpisuje netstat to mam aktywne połączenia ponad 40,

a nic nie jest ściągane ani włączone… wiec nie wiem czy mam coś powalone z komputerem czy z sieci mam podłączony właśnie ten router TD-W8901G ,a od niego podłączony 2 router dlinka. Jak ktoś ma jakieś pomysły jak poprawić prędkość to proszę o pomoc.Wcześniej się ściągało normalnie przy tych parametrach około 1 mb na sekundę…

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Słaba prędkość jest już na tp linku czy po przejściu na drug router?

na tp linku ,dzwoniłem do nich dziś 2 razy za 1 razem mówili, ze jest ok wszystko na mojej linii a za 2 razem reset połączenia ale nic nie pomogło.

zyzio1988

Na forum piszemy w języku polskim, używamy “ś, ć, ź, ż, ą, ę, etc.”, oraz znaków interpunkcyjnych proszę użyć przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu posta i dokonać zalecanych poprawek w treści posta/ów i tytule wątku, tytuł możesz edytować po użyciu zaawansowanego edytora, dziękuję za uwagę.

Masz trochę błędów na łączu. Pakiety są prawdopodobnie retransmitowane, co powoduje między innymi wyższe opóźnienia. Pokaż wynik netstat, pobierz program WinMTR, przetestuj dowolny serwer i podaj tu wyniki. Na tej linii możesz spokojnie wyciągnąć 10Mb/s.

z programu Win MTR :

|------------------------------------------------------------------------------------------|
|                                      WinMTR statistics                                   |
|                       Host              -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
|                             192.168.1.1 -    0 |   63 |   63 |    0 |    7 |   80 |    2 |
|                    lub-bg1.neo.tpnet.pl -    5 |   47 |   45 |   18 |  146 | 4586 |   18 |
|                   z-wp-gda-ar1.tpnet.pl -    4 |   52 |   50 |   16 |   27 |  136 |  136 |
|             rtr4.rtr-int-2.adm.wp-sa.pl -    2 |   59 |   58 |   19 |   61 | 1105 |   29 |
|                         gda-r1.tpnet.pl -    2 |   54 |   53 |    7 |  109 | 1604 |   27 |
|                         lub-r1.tpnet.pl -    5 |   49 |   47 |    3 |  217 | 4040 |   26 |
|                               www.wp.pl -    0 |   63 |   63 |   25 |   39 |  332 |   27 |
| ________________________________________________|______ | ______|______ | ______|______ | ______ |
   WinMTR v0.92 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider

post-271540-0-95818900-1420579611_thumb.

Problem pojawia się za routerem, wiec za modemem, czyli po stronie operatora. Zgłoś to, pokaż te wyniki i mów stanowczo, że problem leży po ich stronie, inaczej Cię zbędą. Na infolinii jak widzą, że znasz się na rzeczy i prawdopodobnie masz większą wiedzę o sieciach komputerowych niż oni, to wymiękają i są mili jak nigdy.

był u mnie jakiś gościu i coś tam zmienił na jakiś inny port i działało dobrze parę dni ale znowu jest to samo… prędkość nawet spadła do 3 na speedteście

W takim razie musisz im tak długo palić głowę, aż problemu ostatecznie nie rozwiążą.

dzwoniłem wczoraj do nich to mi powiedział konsultant że on nie może wezwać montera ponieważ nie mam prędkości mniejszej jak 1 mb a to jest neostrada od 1 do 10 , a programy torrentowe mogą mieć wpływ na prędkość internetu i taki ping wysoki?

Używają łącza i to bardzo intensywnie więc na pewno mają wpływ.

nie wiem mam 5 mb na speedtest a ściąga mi się 40 kb z chomika wiec nie wiem mówią w tp ze od nich wychodzi sygnał 8mb wiec moze jednak u mnie cos nie tak ? możne ten router jest zwalony ?

Tyle, że chomik, z tego co mi wiadomo, nakłada limity. Pobierz pliki z noc.gts.pl i zobacz jakie masz transfery. Nawet przy 1Mb/s powinieneś mieć 128kB/s, więc jak masz 40kB/s, to znaczy, że serwer ma nałożone ograniczenie lub jest obciążony, a jeśli masz 40kb/s, no to faktycznie tragedia. Speedtesty często przekłamują, więc najlepiej sprawdzić, pobierając większe pliki.

nastawiłem plik 500mb to ściąga się od 200 do 400 i skacze strasznie od góry do dołu .ping 33 prędkość 6

Możesz to napisać jakoś po ludzku, a najlepiej technicznie?

post-271540-0-48797400-1421687956_thumb. teraz mam takie ustawienia a wcześniej miałem takie :  post-271540-0-05911500-1421688099_thumb. chyba coś mi zmniejszyli ?

Transferu nie zmniejszyli, dalej okolice 8-9 Mb powinny być osiągalne.

aha no to teraz mam tak :post-271540-0-63532800-1421688494_thumb.

Możesz wrzucić ustawienia routera, screeny ważniejszych zakładek. Sprawdzimy czy wszystko poprawnie ustawione.

Transfer sprawdzasz z połączenia kablowego czy po wifi?