TP-Link TD-W8901G nie chce się zaktualizować

Chciałem zaktualizować firmware tego routera ale się nie da… Pobrałem najnowszą wersje pod mój router ze strony producenta i aktualizacja trwa w nieskończoność. Pisze że się aktualizuje, czekam nawet i 40 min i nic…Próbowałem kilka razy, na rożnych przeglądarkach i bez skutku. Powinno się aktualizować w kilka min i następnie restart. Co jest nie tak?

Pobieram z:

http://www.tp-link.com/en/support/downl … version=V3

TD-W8901G_V3_100901

Jestem pewny że to jest ten plik bo sprawdzałem czy się wszystko zgadza i taj jest.

Zależy mi na tym update bo są ważne fixy.

Pobierz z tej strony.http://www.tp-link.com/pl/default.asp

Pobrałem ten plik chociaż jest identyczny jak poprzedni i ten sam problem. Nie chce się wgrać, nie wywala żadnego błędu :?

Zawsze przed sflashowaniem wykonaj pełny sprzętowy reset routera.

Aktualizujesz “po kablu” czy po WiFi? Bo powinno wykonywać się flash “po kablu”.

Po co? Nigdy tego nie robiłem bo nie jest to wymagane. Niekiedy tylko po aktualizacji jest ale to rzadkość. I nie w TP-LINKu.

Jak aktualizujesz? Po kablu czy WIFI?

Aktualizuj tylko po kablu.

Sprawdź czy przypadkiem nie ma opcji blokowania aktualizacji (nie pamiętam czy w tym modelu jest ta opcja).

Aktualizacja zwykle jest potrzebna jeżeli coś nie działa, jak masz ok to po co aktualizujesz? W większości są robione drobne poprawki które nie mają wpływu dla 95% śmiertelników.

Sprawdź czy przypadkiem nie masz jakiś firewalli niepotrzebnych, źle ustawionych blokujących przesył na dane adresy itp.

Wgrywałem przez WiFi i dlatego nie chciało się zaktualizować. Przez kabel bezproblemowo poszło. Dzięki za pomoc :smiley: