Tp link TD-W8901G problem z pamięcią

Witam

mam orange freedom i do tego router tp link TD-W8901G. Wszystko prawie ładnie pięknie ale od czasu do czasu no jakiś czas “prawie” rozłącza mi się internet (powiedzmy dwa, trzy razy dziennie po kilkanaście minut). Troszkę poszukałem po internecie i w większości przypadków ludzie proponowali dzwonić do operatora. Tak też zrobiłem i jednak okazało się, że wina nie leży po ich stronie tylko po stronie komputera albo routera. Więc poszukałem jeszcze trochę w necie i się okazało, że to router nie trzyma pamięci. Po każdym odłączeniu zasilania pamięć się resetuje i “Virtual Circuit : PVC2”, które powinno być zmienia się na “PVC0”. Za każdym razem gdy włączam router to muszę ręcznie to poprawiać i później jest OK. Tylko że ja chciałbym żeby te moje ustawienia były zapamiętywane przez router. Mam zainstalowany “Firmware Version:3.0.1 Build 100603” czyli chyba jeden z nowszych.

Może ktoś ma jakieś rozwiązanie do mojego problemu? :slight_smile:

Tak się składa ze ja mam dokładnie ten sam ruter.

Koniecznie wgraj nowy firmware, i dopiero wtedy będziemy się radzić co dalej.

Ale patrząc na stronę tp linka

http://www.tp-link.com/en/support/downl … version=V3

mam te z marca 2010r. Mam zainstalować inne? Jeśli tak to proszę o informację które, ewentualnie link.

Wersje routera mam 3.5 a od innej wersji chyba nie mogę instalować.

Ja mam wersje pod ruterem 3,1 aktualizowałem do firmware z wersją v3, podanej na stronie tplinka.

Na twoim miejscu - zaryzykowałbym, bo nie chciałbym w kółko wprowadzac ustawienia za kazdym razem.

Zresztą wyraznie jest napisane na stronie - aktualizowac firmware tylko w przypadku kłopotów ze sprzętem.

No to lecimy dalej…

… wgrałem najnowszy firmware ze stronki tp-linka i dalej jest to samo. Po odłączeniu routera od prądu nadal uciekają ustawienia. Może jakieś inne pomysły?

w takiej sytuacji pozostaje oddac do naprawy, uszkodzona pamięc flash rutera.

Chyba jednak nie miałem racji z tym routerem i z jego pamięcią. Po prostu gdy włączałem ustawienia zawsze w zakładce “Interface Setup” pokazywało się PVC0 i to tym się sugerowałem. Jednak po dezaktywacji niepotrzebnych PVC (aktywne zostawiłem tylko PVC2, na którym powinno dobrze działać) nadal się pojawia ten sam problem i rozłącza mi neta.

Może ktoś ma jakiś pomysł?