TP-LINK TD-W8910G Pomoc z wyborem adaptera USB

Witam mam problem z wyborem adaptera do TP-LINK-a TD-W8910G. Chcę kupić model: Adapter.

D-Link Wireless N USB Adapter DWA-140

lub

D-Link Airplus XtremeG Wireless USB 2.0 DWL-G132

Mam problem bo nie wiem czy jest obowiązek kupić adapter z tego samego producenta co router, lub czy można kupić adapter z innego producenta w tym wypadku chcę kupić D-Link-a. Czasami ludzie piszą że nie współpracują z niektórymi routerami z innych modeli. Więc moje pytanie jest takie czy gdybym się z decydował na który z tych modeli to czy będą one współpracować z routerem bezprzewodowym TP-LINK TD-W8910G. Dziękuję

będą współpracować - tylko nie osiągną maksymalnej wydajności:

router masz w standardzie G (54Mb)

pierwszy dlink jest w standardzie N (108Mb)

drugi XtremeG (czyli 54Mb, ale z odpowiednim urządzeniem - zapewne tylko dlinka wyciąga 108Mb)

więc generalnie możesz też kupić coś tańszego tylko w G.

Router jest w standardzie G i B | a gdybym kupił model:TP-Link karta Wi-Fi USB 54Mb/s (RP-SMA) TL-WN422G to czy wykorzystałbym pełną wydajność bo wydaje mi się że jednak lepiej będzie kupić adapter z tego samego producenta co router.

TP-Link karta Wi-Fi USB 54Mb/s (RP-SMA) TL-WN422G działa w standardzie: IEEE 802.11 g/b | a router działa w standardzie (IEEE 802.11b/g).

Czy moc wyjściowa 20 dBm ma jakieś znaczenie? czy przez to będę miał lepszy zasięg?. Dziękuję

a możesz jeszcze podać do czego chcesz ją zastosować? notebook czy PC (blaszak)???

jak chcesz jej używać (w mieszkaniu/domu czy też myslisz o wiekszym zasięgu), czy na drodze sygnału będą ściany???

i dlaczego chcesz kupić adapter??? czy karta z notebooka nie daje rady? czy nie chcesz ciągnąć kabla do balszaka???

standardu B nie brałem pod uwagę, gdyż jest już za stary (podobnie jak G), ale G jak narazie zaspokoi oczekiwania większości użytkowników domowych i nie tylko

Chcę to użyć do laptopa bo nie mam w nim wi-fi. Do PC-ta nie bo jadę na kablu. Głównie chodzi o laptop w mieszkaniu musi przebić ścianę i to nie jedną. Fajnie by było gdybym mógł wyjść na balkon i mieć neta. Dlatego szukam coś dobrego. Myślę że ten model co podałem w ostatnim poście będzie dobry, Tak mi się wydaje że spełni moje oczekiwania.

w tym wypadku też mi się tak wydaje - tylko trochę zastanawiają mnie te ściany…

najlepszym sprawdzeniem będzie skorzystanie z pomocy kogoś znajomego… niech wpadnie z lapkiem z wbudowaną kartą wlan i sprawdzi jakość połączenia tam gdzie zamierzasz używac kompa - jesli będzie miał zasięg - wtedy ten zestaw też nie powinien mieć żadnych problemów.

Ok dzięki za odpowiedzi no i za pomoc. Zastanowię się co do kupna tego urządzenia, ale chyba nic lepszego od tego nie będzie.

cena jest dość przystępna, jak na kartę z anteną co zwiększa jej zasięg w porównaniu z adapterami usb z anteną wbudowaną, więc jeśli to będzie tworzyło zestaw tp-linka to chyba nie ma co szukac innej…

jednak nadal uważam, że najlepiej sprawdzić na karcie wbudowanej w laptopa - bo ten adapter (raczej) nie ma możliwości by miał mniejszy zasięg…