TP-LINK TD-W8910G rozłączające się WiFi

(michall36) #1

Witam,
od jakiegoś czasu mam problem z routerem TP-LINK TD-W8910G - “gubi” on sieć WiFi. Problem występuje kilka razy w tygodniu (8-10 razy). Gdy router przestanie rozgłaszać sieć WiFi trzeba poczekać około 5 minut i wszystko wraca do normy, chociaż czasami i po takim czasie sieć WiFi nie działa - wtedy już tylko pozostaje reset routera.
W tym czasie oczywiście nie ma problemów od dostawcy Internetu. (zanika tylko wifi)
Jakieś sugestie? co może być przyczyną? Czy zwyczajnie urządzenie kończy swój żywot ?

(66Garoz) #2

Firmware w routerze zaktualizowany do możliwie najnowszej wersji??

(michall36) #3

tak, jest najnowsze (co prawda z 2010r ale nowszego nie ma)

(66Garoz) #4

To już stary router więc trudno, żeby miał wieczne wsparcie. Poza tym on już może mieć swój kres, te urządzenia nie działają wiecznie.

(michall36) #5

może warto by było spróbować wgrać OPENWRT?
ewentualnie ktoś poleca jakiś sprzęt? koniecznie z modemem ADSL

(66Garoz) #6

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

(michall36) #7

Nie zajmujesz się tu moderacją dyskusji więc tego nie rób.
Jeśli nie jesteś w stanie pomóc to sztucznie nie nabijaj postów.
Dziękuję za uwagę.
Pozdrawiam

(MatX_) #8

Być może rzeczywiście jest tak, jak się domyślasz, router kończy swój żywot, a dokładniej to jego radio.
Radziłbym wymianę urządzenia np na TD-W8960N, powinien spełnić twoje oczekiwania.

(ak6) #9

Jakie masz potrzeby? Jaki budżet?
Jaki metraż do rozesłania WiFi? Ściany? Czy potrzebne wejście USB? Jeśli tak to z jakim opcjami?

(michall36) #10

potrzeby - w zasadzie wbudowane modem ADSL.
Metraż około 160m2, ściany cegła, ruter stoi/będzie stał w najwyższym punkcie w domu.
Z Internetu korzysta około 10 urządzenie połączonych po WiFi
Budżet powiedzmy do 250zł.
Nie wiem czy kolejny TP-LINK to dobry wybór? Może jakaś inna lepsza marka w tej cenie ?

(ak6) #11

Napisz jeszcze kto jest dosrawcą internetu i jak daleko ma twój kabel do centralki?

(michall36) #12

Netia - na łączach Orange (Annex A)
do centrali mam 250-300m

(ak6) #13

W takim razie szukaj czegoś na chipsecie Broadcom’a.
Prawdę powiedziawszy nie ma jakiegoś dużego wyboru.

Lepszym rozwiązaniem byłoby postawienie dwóch osobnych urządzeń - modem i router, ale to podnosi mocno koszty.

Niedawno stałem przed podobnym wyborem.
Po kilku przetestowanych urządzeniach zostawiłem do wyboru dwa:
TP-Link TD-W8970 v.3 lub TP-Link ARCHER VR400. Ten pierwszy koniecznie w wersji 3, ponieważ wcześniejsze były na innym chipsecie.

Oba sprawdziły się dość dobrze. Suma summarum wybrałem Archera. Głównie ze względu na stabilną pracę i równo przesyłany sygnał. Brałem również pod uwagę możliwości urządzenia takie jak port USB i serwer FTP.

W tej cenie raczej trudno będzie znaleźć coś znacznie lepszego, choć jak na razie jestem zadowolony z oferowanej jakości. Wcześniej przez ładnych kilka lat (blisko 10) używałem TD-W8950ND również na Brodcom’ie. Sprawdził się wyśmienicie. Jak będzie z wytrzymałością obecnego, będę mógł powiedzieć za parę lat :wink:

(michall36) #14

Zastanawiam się, czy jest sens na Archera - zwyczajnie nie będę wykorzystywał jego funkcji.
Biorę pod uwagę wspomnianego przez Ciebie W8970, ale co powiesz o Asus DSL-N12E ?
Ktoś coś słyszał? Jakieś doświadczenia? Czy lepiej postawić na Tp-Linka ?

(ak6) #15

Asus jest na Realteku.
Trochę zależy w jakim stanie jest Twoja infrastruktura z wnętrzem centralki włącznie.

U mnie router z Realtekiem kiepsko sobie dawał radę. Pingi momentami szalały, a transfer spadał radykalnie. Potrzebny był co jakiś czas reset urządzenia.
Jeśli masz możliwość to potestuj jakiś czas. Opinie generalnie ma dobre. Może się sprawdzi. Jak nie, to oddasz.

(michall36) #16

Wybór padł na ASUSa ale model DSL-N14U B1. Stabilność, pokrycie zasięgiem super. Co do żywotności zobaczymy za kilka lat…