Tp-Link TD-W8910G zmiana funkcji portu LAN na WAN

Witam. Chciałby się dowiedzieć czy coś takiego jak zmiana funkcji portu LAN na WAN jest możliwe w tym urządzeniu? Kupujac ten router nie przewidziałem że będe zmieniał operatora ale tak się stało i chciałbym zostawić ten router bo słuzył mi dobrze przez kilka ostatnich lat i mam nadzieje że coś da się z tym zrobić.W tym urządzeniu funkcje portu WAN ma wejście ADSL(rj-11) teraz od nowego operatora mam rj-45. Z góry dziękuje za pomoc :wink:

Z tego co pamiętam jeden port może służyć jako WAN, ale nie jestem pewien. Również nie jestem pewien czy router sam to wyłapie, czy trzeba coś ustawiać.

W tym urządzeniu nie ma takiej możliwości. Jak i po czym masz dostarczony ten internet?

sprawa z dostarczeniem netu jest następująca neta mam od sąsiada z jego switcha ale potrzebuje wifi i pasuje mi skonfigurować ten router :slight_smile:

Jeżeli DHCP masz włączone na kablu to wystarczy podłączyć pod jeden z portów ethernet w twoim routerze. Poza tym musisz wyłączyć na TP-Linku DHCP i możliwe że zmienić adres IP, wszystko zależy jaki adres ma router u sąsiada.

jeżeli ustawie ip takie jak mam na kacie sieciowej jako ip routera tylko w której zakładce?

Portu LAN na WAN nie zmienisz, bo to są porty przełącznika. Na obecnym routerze podłącz przełącznik sąsiada do przełącznika w routerze, dowolny port LAN (jeśli przełączniki nie posiadają funkcji auto MDI-MDIX, będziesz musiał je połączyć kablem krosowanym). W twoim routerze wyłączasz tylko serwer DHCP, adresu IP nie musisz zmieniać, nie powinien on mieć żadnego wpływu, gdyby jednak wystąpił konflikt adresów IP, zmienisz go na dowolny inny, niż adres IP z routera sąsiada.

Pozdrawiam!

wyłączyłem dhcp i ustawiłem ip swicha sąsiada na getway działa :slight_smile: zrobiłem dwa stałe adresy dla moich kompów żeby nikt mi sie nie wpierdzielał bez pytania :slight_smile: założe sobie jeszcze hasło i bd gitara :slight_smile: Dziękuje Panowie :slight_smile:

Dodane 27.05.2012 (N) 22:12

dałoby sie jeszcze jakoś to zrobić żebym na fonie miał wifi?