TP-LINK TD-W8950ND - długie oczekiwanie na Internet

Cześć!

Mam taki dosyć dziwny problem z moim routerem. Otóż kupiłem router TP-LINK TD-W8950ND. Jest to bardzo ciekawy sprzęt, z tym, że zamiast portu WAN jaki można znaleźć w większości routerów, jest w nim złącze telefoniczne ADSL.

Ja mam internet z typowego kabla ethernet, więc nie miałem jak podłączyć routera do sieci. Spróbowałem więc wpiąć kabel do jednego z portów LAN o o dziwo sprzęt działa. Według mnie nie powinno, bo przecież portami LAN sygnał wychodzi a nie wchodzi do routera. Ale działa, jest internet.

Jedyny problem jaki mam dotyczy tego, że po podłączeniu muszę oczekiwać jeszcze minutę lub dwie, na to aż internet zacznie działać. To trochę denerwujące, bo oczekiwałbym, że sieć będzie od razu po połączeniu się z routerem. Możecie mi więc nakreślić co może być tego przyczyną?

I jak pozbyć się tego problemu?

Kupić TP-Link WR740N a tego oddać do sklepu.

Modelu tego routera oznacza, że jest wyposażony w modem adsl. Rozumiem, że możesz nie mieć pojęcia na temat sieci komputerowych, ale kupując router, mogłeś poprosić o pomoc chociażby sprzedawcę, ja sam gdy kupowałem router z modemem adsl, mimo wszystko sprzedawca pytał się mnie o ISP. W innym sklepie kupowałem router dla brata, sprzedawca również pytał się mnie o ISP, jednak ja wiedziałem co kupuję.

Twoje myślenie jest błędne. Nic nigdzie nie w chodzi i nic nigdzie nie wychodzi, jeśli już, to wchodzi i wychodzi zarówno tu i tam. Router, który masz w domu to urządzenie, które łączy ze sobą przynajmniej dwa urządzenia, a często nawet i więcej, tj. router, przełącznik i punkt dostępu sieci bezprzewodowej. Porty LAN to właśnie przełącznik, który jest urządzeniem drugiej warstwy modelu ISO/OSI, oznacza to, że twój router działa zwyczajnie jako switch dlatego masz dostęp do internetu, nadal jesteś w tej samej podsieci.

Te opóźnienie wynika prawdopodobnie z pobierania adresu IP z serwera DHCP dostawcy lub konflikt serwerów DHCP dostawcy i tego uruchomionego na routerze.

Kupić router spełniający wymagania techniczne twojego łącza.