TP-LINK TD-W8950ND rozesłanie sygnału z rj 45

Witam! Wszedłem w posiadanie TP-LINK TD-W8950ND czy mogę rozesłać internet dostarczony złączem rj 45 na inne komputery z gniazd ww. router-a i na sieć wi-fi ? Czy jedynie połączenie dostarczone z sieci telefonicznych będą przetwarzane przez powyższe urządzenie. Dla ludzi z doświadczeniem pytanie może banalne, ale kilka godzin spędziłam na próbach konfiguracji wspomnianego routera i jedyny efekt to przesłanie połączenie z netem po wymuszeniu adresu routera umieszczonego na wejściu z TP jednak wtedy TP-LINK nie funkcjonuje.

Witaj, niestety ten router posiada wejście wyłącznie RJ11 czyli telefoniczne. Nie ma możliwości rozdzielenia internetu z RJ45. Taki router możesz postawić zamiast modemu TP.

Tak mi się zdawało. Bardzo dziękuję za odpowiedź, łudziłem się, że w konfiguracji można w jakiś sposób uaktywnić rozsianie netu dostarczonego RJ45, trzeba będzie zaopatrzyć się w inny sprzęt.

Tak tylko że gdziekolwiek poczytamy w internecie o tym routerze pisze ze można jedno wyjście LAN RJ45 przekształcić na WAN. Czyli z tego co rozumiem można rozsyłać internet który został nam udostępniony przez RJ45. Osobiście sam mam taki router i też tak próbowałem, ale chyba coś poknociłem. W każdym razie raz mi działał przez WIFI i raz przez LAN. Wiem że w routerze w zakładce Advanced w Lan Ports trzeba włączyć funkcje enable virtual ports on LAN(1-4). A dalej to nie mam pojęcia. Coś robiłem w innych zakładkach i mi się udało przez chwile ale przywróciłem fabryczne ustawienia i już nie wiem jak. W każdym razie to dowód na to że da się tak zrobić. W ogóle gdziekolwiek w internecie się patrzy na opis tego routera to pisze że można przekształcić w nim jeden port LAN w WAN. i teraz pytanie dla wszystkich kto ma ten router lub zna jego menu lub gdziekolwiek znalazł dokładny opis krok po kroku JAK TO ZROBIĆ?

Dodane 27.02.2011 (N) 13:04

Tak mnie to zainteresowało że napisałem maila do supportu tp-link. W odpowiedzi otrzymałem wiadomość że model ten nie ma takiej funkcji natomiast jest ona dostępna w modelu TD-W8960ND. Więc jeśli ktokolwiek z was chciałby mieć wielofunkcyjne urządzenie radzę dołożyć te 50 zł. Sam żałuje teraz że kupiłem TD-W8950ND choć troszkę zostałem wprowadzony w błąd przez niektóre serwisy internetowe które opisywały że ten model może mieć taką funkcję. Inną drogą jednak nie mam pojęcia jak mi się udało że przez chwile na swoim routerze niby zamieniłem LAN w WAN, aczkolwiek nie wiem czy to zrobiłem do jednego portu czy wszystkich.No ale nie ma to już teraz znaczenia skoro sam support tp-link odpowiedział i nie da się.