TP-LINK TD-W8960N nowa sztuka nie działa WLAN

(Enjama88) #1

Hej

POtrzebuje pomocy dostałem dzos ten router i kurde dioda WLAN się nie swieci na routerze w Routerze jak wchodze w diagnostic to przyw WLAN jest Fail ;/

Zaden laptop nie wykrywa sieci.

Internet po lan dziala normalnie O.o

Mogę coś zrobić jeszcze czy tylko walka ze sklepem badz serwis ?

(Bor1904) #2

Najprawdopodobniej coś jest nie tak z routerem, ale upewnij się że nie masz fizycznego wyłącznika WLANu oraz czy w opcjach nie masz możliwości wyłączenia.

Potem zostaje tylko sklep/serwis

Pozdrawiam

(Enjama88) #3

zaktualizowalem firmware ale nic to nie dało...

Jak dobrze mi się zdaje lampa się nie paliła od pierwszego podłaczenia.

(Ramogster) #4

Zaloguj na http://192.168.1.1/ (standardowo login to admin a hasło admin lub 123456 jest to w instrukcji).

Przejdź do Advanced Setup >> WAN Service. Później dodaj "Add" i wybierzesz sobie utworzoną przez siebie konfiguracje.

(Enjama88) #5

Nic to nie daje

Przy Vlan mam n/a jakby nie wykrywalo wifi

Zrobiłem screen.

Zaktualizowałem firmware, robilem reset , konfiguracja z plytki jak i spod przegladrki.Jak narazie nic nie pomaga.

WAN Info

Interface Description Type VlanMuxId IGMP NAT SPI Firewall Status IPv4 Address

ppp0 pppoe_0_0_33 PPPoE Disabled Disabled Enabled Enabled Up 8*.**.76.68

A takie coś mam w Device info> WAN i tu tez jest disabled tak jakby wifi bylo wylaczone... tylko jak je wlaczyc? szukam szukam i nie widze nic takiego.

(Bor1904) #6

WLAN i VLAN to dwie różne sprawy.

(Longhorn2009) #7

A antenke/antenki od WiFi masz wkręcone?

(Enjama88) #8

Porównałem user guide z menu w webbrowsing i brakuje własnie zakładki wireless

Nie widać jej w ogóle i pewnie tu jest pies pogrzebany...

Otwierałem adres na roznych przeglądarkach i lipa brakuje Wireless

Tak powinno byc

4.1 Login .................................................. .................................................. ..........................14

4.2 Device Info .................................................. .................................................. .................14

4.3 Quick Setup............................................. .................................................. .....................15

4.4 Advanced Setup............................................. .................................................. ..............15

4.5 Wireless .................................................. .................................................. .....................60

4.6 Diagnostics....................................... .................................................. ...........................82

4.7 Management .................................................. .................................................. ..............83

a u mnie jest tak http://i.imagehost.org/0362/gf.png

Tak antenki dokrecalem mocno nawet zmienialem ich kolejnosc...

(Ramogster) #9

Normalnie config routera zajmuje jakieś 5 min. A jak Ty sobie nie możesz poradzić przez tyle czasu i raczej nikt nie miał podobnego przypadku to jeżeli jest to nówka sztuka to polecał bym Ci iść to punktu gdzie router kupiłeś i wykłócić się od razu o inną sprawną sztukę. Nie przyznając się przy tym że wgrywałeś nowy firmware.

(Enjama88) #10

Dostałem nową sztukę od sklepu i znowu są problemy z Wlan teraz już trzyma połączenie ale dostaje jakies error tutaj screen i wtedy nie ma na 30 sek neta ... strasznie denerwujące jest to.

Bez_tytu_u.png

Jednak się pospieszyłem rozłaczyło mnie przed chwilą i errorow w tabelce przybylo przy wysłanych jak i odebranych.

Co się dzieje z tymi tp-linkami ? masakra normalnie

Tych errorow przybywa caly czas i jak dostaje takiego to na kilkanascie sekund nie ma neta ... ale polaczony jest dalej i ping leci normalnie.