Tp-link TL-WN422G nie działają strony

Witam,

nie działają mi strony internetowe. Neta świeżo podłączyłam po formacie. POkazuje, że jestem połączona, siła sygnału - bardzo dobra.

Jednak nie działa żadna strona w internecie ;/

Klawisz WINDOWS + R i wpisz ping 212.77.100.101

Jak będzie odpowiedź z 212.77.100.101… i czas podany w ms to trzeba ustawić DNS.

wpisywałam dns, brame i ip, ręcznie, ponieważ automatycznie w ogóle była ****… nie chciało nic wyszukać…

Zobacz moją wiadomość w tym temacie:

jestem-polaczony-siecia-jednak-nie-mam-internetu-t496653.html

Pozdrawiam.

czytałam, nie moge uzyskać adresu ip automatycznie, próbowałam już cały czas szuka ip, bez żadnego efektu oczywiście.

wpisywałam wzystko ręcznie.

jeśli chodzi o te strony które podałeś nie mogę wejść na żadną.

Mało tego, coś pogrzebałam i teraz kiedy otwieram internet pyta czy chce pracować w trybie offlina, i że żadne połączenie z internetem nie jest dostępne. Jednak na pasku pokazuje sygnał znakomity…

a dnsy spisałam z innych komputerów w moim domu, dokładniej z jednego bo na wszystkich jest taki sam

jestem-polaczony-siecia-jednak-nie-mam-internetu-t496653.html

Poproszę przynajmniej o wynik ipconfig /all z obu komputerów - z Twojego na którym są problemy i z drugiego gdzie wszystko jest w porządku.

Wtedy pokombinujemy z ręcznym ustawieniem adresu IP itp. albo sam przeczytaj i pokombinuj: oznaczaja-bledy-dzienniku-zdarzen-t494507.html#p3114283

zdjęcie z komputera brata :

http://img528.imageshack.us/img528/4323/kompbrat.jpg

zdjęcie z mojego:

http://img440.imageshack.us/img440/3990/zmojegokomp.jpg

+ screen z mojego notebooka

http://img600.imageshack.us/img600/756/lapekt.jpg

I co, nie działa? Gdy spróbujesz wejść tutaj http://212.77.100.101/ to też nic?

Spróbuj w wierszu polecenia wpisać ping 192.168.22.1

Pomysł pierwszy - czy używasz mechanizmu wbudowanego w system celem łączenia się z sieciami Wi-Fi czy programów firm trzecich, np. producenta karty sieciowej? Proponuję używać mechanizmu wbudowanego w system. Zobacz, poczytaj, sprawdź i daj znać jak będzie. wifi-router-asmax-1004g-netia-t483007.html

Pomysł drugi - spróbuj ustawić we właściwościach połączenia wszystko na automat, czyli mają być zaznaczone opcje “Uzyskaj adres IP automatycznie” i “Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie” i pokaż co pokazuje ipconfig /all w wierszu polecenia.

image_id: 4737

Pomysł trzeci - upewnij się, że na routerze nie masz włączonego filtrowania względem adresu fizycznego (MAC) karty sieciowej.

Pomysł czwarty - przeinstaluj sterowniki do adaptera Wi-Fi, nowsze sterowniki mogą być na stronie producenta. Sprawdź też czy adapter działa na innym komputerze (albo lepiej nie, żeby nic nie zepsuć).

nie, ta strona też nie działa…

ping…

http://img217.imageshack.us/img217/3687/pingrm.jpg

wrzucam wszystko tu, bo się na tym nie znam.

Zaraz spróbuje kolejne z napisanych przez Ciebie sposobów, muszę je tylko pare razy przeczytać żeby zrozumiec xd jestem tylko kobietą…

tych DNs nie da się zaznaczyć, zeby uzyskało je automatycznie

Myślę, że mój pomysł pierwszy załatwi sprawę, ale musisz poczytać. Widać, że masz jakiś program do łączenia z sieciami Wi-Fi (pierwsza ikonka obok zegara, zobacz jak nazywa się i odinstaluj w Panel sterowania - Dodaj/usuń programy).

Wszystko będzie w porządku.

Bez pośpiechu kombinuj, a ja powinienem zerknąć tutaj później.

pytanie z innej, beczki…

czy to może mieć jakiś związek z netem …?

http://img12.imageshack.us/img12/7056/88887564.jpg

Ne wiem czy ma związek.

Nie masz zainstalowanych sterowników,np. do dźwięku i do przewodowej karty sieciowej.

Co teraz? Szukasz płyty CD/DVD, która zawiera sterowniki do płyty głównej. Być może otrzymałeś taką przy zakupie. Następnie prawy przycisk myszy na urządzenie z pytajnikiem w Menedżerze urządzeń - opcja Aktualizuj- opcja wyszukania sterowników na dysku/płycie CD lub DVD i wskazujesz napęd CD/DVD.

Albo jeżeli nie wiesz jaki masz sprzęt, albo nie masz pod ręką płyty ze sterownikami, to System Info for Windows (SIW) http://www.dobreprogramy.pl/System-Info … 13062.html, zmiana języka na Polski:

i tam przykładowo Sprzęt - System Summary.

Albo zamiast z SIW skorzystaj z AIDA64 Extreme Edition http://www.dobreprogramy.pl/AIDA64-Extr … 22112.html a tam przykładowo Komputer - Podsumowanie (za kolegą XMan vista-nie-dziala-mikrofon-skypie-t489563.html#p3083489) Albo CPU-Z http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra … 13047.html a tam karta Mainboard i pole Model http://imgup.pl/di-ZQKU.png Wtedy będziesz wiedział jaką masz płytę główną. Jeżeli szukasz sterowników, to wrzucasz nazwę płyty głównej do Google i dodajesz: " drivers" albo: " sterowniki", na przykład ASUS P5G41T-M lub ASUS P5G41T-M drivers. Chyba pierwszy link w Google: http://www.asus.com/Motherboards/Intel_ … 5/P5G41TM/, tam karta Download i dalej sobie poradzisz. Tam mogą być sterowniki do karty sieciowej, dźwiękowej, czasami graficznej jeżeli jest zintegrowana z płytą.

Jak coś, pisz.

W systemie, w ustawieniach sieci bezprzewodowej powinna być opcja, czy system ma korzystać z programów firm trzcich do łączenia się z siecią, należy ją odznaczyć, gdyż odinstalowanie tej aplikacji może wiązać się z brakiem łączności z siecią.

Pingowanie routera może być zablokowane w jego konfiguracji. Zaloguj się do routera, zrób zrzuty ekranu z konfiguracji WAN, LAN i DHCP i wklej tu na forum. Uruchom jeszcze wiersz poleceń i wklej wynik polecenia (nie musisz robić zrzutu ekranu, wynik polecenia można skopiować, klikasz prawym klawiszem myszy w polu edycji wiersza poleceń, wybierasz zaznacz wszystko i wciskasz ctrl+c, i wklejasz wynik na forum).

route print

O tym wszystkim i o usługach jakie trzeba włączyć w systemie pisałem tutaj wifi-router-asmax-1004g-netia-t483007.html i podałem link do tego tematu tutaj.