TP-Link TL-WR340G jako Acces Point do dekodera n

Witam.

Mam Neta z Netii rozprowadzonego Routerem TP-Link TD-W8910G. Mam podpiętego kompa kablem i dekoder n kablem oraz palmtopa radiowo , wszystko działa OK.

Posiadam również router TP-Link TL-WR340G którym chciałbym połączyć bezprzewodowo dekoder n lub Drukarkę Brother DCP-395CN.

Prosiłbym kolegów o instrukcje jak podłączyć te urządzenia bezprzewodowo za pomocą tego routera.

Hej,

A nie możesz użyć do połączenia radiowego głównego routera?? Przecież przez połączenie WiFi może być podłączonych wiele urządzeń.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Te urządzenia, które podał autor mają ethernetowe podłączenie do sieci.

Według mnie należy router ustawić w tryb AP Client, WISP czy coś podobnego i podołączać do switcha wbudowanego w to urządzenie dekoder i urządzenie wielof.

Pozdrawiam :slight_smile:

Tylko właśnie zauważyłem że są dwa modele TP-Link TL-WR340G:

Mam ten model: http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=825627

a jest jeszcze taki: http://www.atel.com.pl/pic_zoom.php?hash=06256&id=1

I ten mój chyba nie ma opcji Access point a ten drugi ma :?

Hej,

Czytaj ze zrozumieniem. Marcin6660 napisał: połączyć bezprzewodowo dekoder n lub Drukarkę Brother DCP-395CN.

Każdy router, który oferuje komunikację WiFi, jest też punktem dostępowym (Access Point, więc nie powinno być najmniejszego problemu z podłączeniem dekodera czy drukarki. Co ważne należałoby rozróżnić wyposażenie routera w Access Point (każdy router WiFi posiada AP) oraz opcję jego pracy w trybie AP - to są dwie niezależne kwestie. W Twoim przypadku potrzebne jest tylko to pierwsze. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kolego Dimatheus prosiłbym o podpowiedź bardziej szczegółową jak to połączyć i skonfigurować.

Hej,

Fakt, mój błąd. :oops: Nie sprawdziłem, czy drukarka jest wyposażona w WiFi - założyłem (teraz już wiem, że błędnie), że użytkownik wie, w jakie interfejsy wyposażony jest jego sprzęt.

Zatem drukarka może komunikować się z siecią WiFi tylko przy użyciu Print Server’a obsługującego WiFi - na przykład takiego. W przypadku dekodera “N” wszystko zależy od tego, jaki model posiadasz i czy wyposażony jest w moduł komunikacji WiFi czy tylko w port Ethernet’owy.

Jeśli połączenie ma natomiast być realizowane poprzez połączenie przewodowe, warto zastosować się do informacji od użytkownika bor1904.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czyli konkretnie: TP Link TL-WR-340G mogę wykorzystać do drukarki lub n bezprzewodowo czy nie. Oba urządzenia posiadają gniazdo ethernet ??? Jeśli tak to jak skonfigurować ???

Hej,

Czyli konkretnie - nie, nie możesz, gdyż - jak sam napisałeś - oba urządzenia posiadają gniazdo Ethernet’owe; zatem oferują one podłączenie do sieci tylko w sposób przewodowy. By możliwe było połączenie drukarki można zainwestować w Print Server, o którym pisałem w poprzednim moim poście. Bez wyposażenia dekodera n czy drukarki w komunikację bezprzewodową nie jest możliwe ich bezprzewodowe podłączenie. Wygląda to tak, jakbyś próbował wkręcić halogen do żyrandola na normalne żarówki… :expressionless:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Bezpośrednio na pewno nie, ale da się zapewne podłączyć wykorzystując półśrodek taki jak PA Client.(pisałem o tym i nie wiem czemu w sumie dyskusja się dalej toczy.

To mnie troszkę wmurowało ponieważ można by rzec, że ta drukarka ma przewodowy print serwer wbudowany…

Powodzenia

Hej,

Zgadza się. Problem tylko w tym, że jest przewodowy, a użytkownikowi zależy na podłączeniu bez użycia kabli… Stąd też pomysł na Print Server WiFi. Jest to jakieś rozwiązanie - niestety dość drogie… :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Proste rozwiązanie, router musi mieć funkcję WIRELESS CLIENT.

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał, ciężko wywnioskować z postów na jakim etapie jesteście ;), ale to jedyne rozwiązanie.

Obrazek zapożyczony z innej strony ;).

cena takiego rutera to 65zł.

schema2xb4.jpg

Hej,

A no pisał bor1904 w swoim pierwszym poście. I schemat, który zamieściłeś dokładnie pokrywa się z tym rozwiązaniem pośrednim, o którym też wspomniał… Pytanie zasadnicze jest jedno - o co chodziło autorowi postu: o podłączenie drukarki i dekodera bezprzewodowo do routera TP-Link TL-WR340G, czy włączenie tych urządzeń do sieci lokalnej z użyciem połączenia kablowego do routera TP-Link TL-WR340G - właśnie tern drugi możemy osiągnąć tym sposobem pośrednim

Pozdrawiam,

Dimatheus