TP-Link TL-WR340G jako Acces Point do dekodera n

(marcin6660) #1

Witam.

Mam Neta z Netii rozprowadzonego Routerem TP-Link TD-W8910G. Mam podpiętego kompa kablem i dekoder n kablem oraz palmtopa radiowo , wszystko działa OK.

Posiadam również router TP-Link TL-WR340G którym chciałbym połączyć bezprzewodowo dekoder n lub Drukarkę Brother DCP-395CN.

Prosiłbym kolegów o instrukcje jak podłączyć te urządzenia bezprzewodowo za pomocą tego routera.

(Dimatheus) #2

Hej,

A nie możesz użyć do połączenia radiowego głównego routera?? Przecież przez połączenie WiFi może być podłączonych wiele urządzeń.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Bor1904) #3

Te urządzenia, które podał autor mają ethernetowe podłączenie do sieci.

Według mnie należy router ustawić w tryb AP Client, WISP czy coś podobnego i podołączać do switcha wbudowanego w to urządzenie dekoder i urządzenie wielof.

Pozdrawiam :slight_smile:

(marcin6660) #4

Tylko właśnie zauważyłem że są dwa modele TP-Link TL-WR340G:

Mam ten model: http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=825627

a jest jeszcze taki: http://www.atel.com.pl/pic_zoom.php?hash=06256&id=1

I ten mój chyba nie ma opcji Access point a ten drugi ma :?

(Dimatheus) #5

Hej,

Czytaj ze zrozumieniem. Marcin6660 napisał: połączyć bezprzewodowo dekoder n lub Drukarkę Brother DCP-395CN.

Każdy router, który oferuje komunikację WiFi, jest też punktem dostępowym (Access Point, więc nie powinno być najmniejszego problemu z podłączeniem dekodera czy drukarki. Co ważne należałoby rozróżnić wyposażenie routera w Access Point (każdy router WiFi posiada AP) oraz opcję jego pracy w trybie AP - to są dwie niezależne kwestie. W Twoim przypadku potrzebne jest tylko to pierwsze. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(marcin6660) #6

Kolego Dimatheus prosiłbym o podpowiedź bardziej szczegółową jak to połączyć i skonfigurować.

(Bor1904) #7

(Dimatheus) #8

Hej,

Fakt, mój błąd. :oops: Nie sprawdziłem, czy drukarka jest wyposażona w WiFi - założyłem (teraz już wiem, że błędnie), że użytkownik wie, w jakie interfejsy wyposażony jest jego sprzęt.

Zatem drukarka może komunikować się z siecią WiFi tylko przy użyciu Print Server'a obsługującego WiFi - na przykład takiego. W przypadku dekodera "N" wszystko zależy od tego, jaki model posiadasz i czy wyposażony jest w moduł komunikacji WiFi czy tylko w port Ethernet'owy.

Jeśli połączenie ma natomiast być realizowane poprzez połączenie przewodowe, warto zastosować się do informacji od użytkownika bor1904.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(marcin6660) #9

Czyli konkretnie: TP Link TL-WR-340G mogę wykorzystać do drukarki lub n bezprzewodowo czy nie. Oba urządzenia posiadają gniazdo ethernet ??? Jeśli tak to jak skonfigurować ???

(Dimatheus) #10

Hej,

Czyli konkretnie - nie, nie możesz, gdyż - jak sam napisałeś - oba urządzenia posiadają gniazdo Ethernet'owe; zatem oferują one podłączenie do sieci tylko w sposób przewodowy. By możliwe było połączenie drukarki można zainwestować w Print Server, o którym pisałem w poprzednim moim poście. Bez wyposażenia dekodera n czy drukarki w komunikację bezprzewodową nie jest możliwe ich bezprzewodowe podłączenie. Wygląda to tak, jakbyś próbował wkręcić halogen do żyrandola na normalne żarówki... :expressionless:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Bor1904) #11

Bezpośrednio na pewno nie, ale da się zapewne podłączyć wykorzystując półśrodek taki jak PA Client.(pisałem o tym i nie wiem czemu w sumie dyskusja się dalej toczy.

To mnie troszkę wmurowało ponieważ można by rzec, że ta drukarka ma przewodowy print serwer wbudowany...

Powodzenia

(Dimatheus) #12

Hej,

Zgadza się. Problem tylko w tym, że jest przewodowy, a użytkownikowi zależy na podłączeniu bez użycia kabli... Stąd też pomysł na Print Server WiFi. Jest to jakieś rozwiązanie - niestety dość drogie... :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(nic ciekawego) #13

Proste rozwiązanie, router musi mieć funkcję WIRELESS CLIENT.

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał, ciężko wywnioskować z postów na jakim etapie jesteście :wink:, ale to jedyne rozwiązanie.

Obrazek zapożyczony z innej strony :wink:.

cena takiego rutera to 65zł.

schema2xb4.jpg

(Dimatheus) #14

Hej,

A no pisał bor1904 w swoim pierwszym poście. I schemat, który zamieściłeś dokładnie pokrywa się z tym rozwiązaniem pośrednim, o którym też wspomniał... Pytanie zasadnicze jest jedno - o co chodziło autorowi postu: o podłączenie drukarki i dekodera bezprzewodowo do routera TP-Link TL-WR340G, czy włączenie tych urządzeń do sieci lokalnej z użyciem połączenia kablowego do routera TP-Link TL-WR340G - właśnie tern drugi możemy osiągnąć tym sposobem pośrednim...

Pozdrawiam,

Dimatheus