TP-LINK TL-WR340G nie dzieli internetu

(Marjaan) #1

Witam,

Mam internet z kablówki [vectra] i trzy komputery stacjonarne podpięte do TP-LINK TL-WR340G, i tu problem, router nie dzieli internetu np. po połowie na dwa komputery, tylko jakby każdemu chciał dawać całą moc, i przez to nikt nie może korzystać z internetu.

Gdy jest włączony jeden komputer wszystko hula, a jak ktoś włączy drugi, to od razu zwalnia i strony po 2 min się włączają...

Mam tak od nowości, a google nie dają porad.

W czym tkwi problem?

Liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam, Marekkk.

(Bolo92) #2

A mi się wydaje że wszystko gra dopóki jeden nie ściąga czy nie ogląda youtube czy innych z filmikami.

Właściwie to głupoty są że router bez qos czy z wyłączonym podzieli łącze każdemu komputerowi. łącze 2Mbit/2 kompy=1Mbit.

Da całe łącze każdemu, jeden będzie darł 200Kb/s drugiemu zostanie jakie 50Kb/s.

A jeżeli nie ściąga komputer to albo wirusy i niewidocznie mulą łącze albo coś ze źle przydzielonymi IP.

Start>uruchom>cmd>ipconfig /all jak dwa komputery są włączone i na obydwóch.

Wyskoczy tam i zlokalizuj połączenie swoje i adres IP musi być różny, reszta ta sama.

(Marjaan) #3

siostra nawet na przeglądaniu naszej klasy potrafi nieźle zamulić mi internet, router nie dzieli internetu po równo, np. jak jej komputer jest włączony, ale nie korzysta z internetu to na speedtest.net mam całe 1mb [taki net :wink:]

nie wiem od czego to jest zależne, mój komputer czysty a siostry komputer strach odpalać, czekam na zasilacz dla niej i formatuje dysk :stuck_out_tongue: i tak nie sądzę, by pomogło, trzeci komputer świeżo po formacie też tak ma, też zamula mi internet a ja jemu. Firmware wgrany najnowszy jaki był, dalej nic.

@Edit:

Może robię coś źle? Może jest gdzieś takie menu gdzie to ustawie?

(Bolo92) #4

A sprawdzałeś te IP, właściwie to jak IP są różne i nie powodują konfliktu to ja wymiękam.

Z Tp-Linkiem nie miałem styczności.

Myślałem, że błachy problem to pomogę ale jak widać chyba nie "błachy".

Napisz może na forach głównie do specjalizacji w Wifi.

http://www.bez-kabli.pl/index.php?redir=1

Może tam pomogą.