TP-LINK TL-WR340G nie dzieli internetu

Witam,

Mam internet z kablówki [vectra] i trzy komputery stacjonarne podpięte do TP-LINK TL-WR340G, i tu problem, router nie dzieli internetu np. po połowie na dwa komputery, tylko jakby każdemu chciał dawać całą moc, i przez to nikt nie może korzystać z internetu.

Gdy jest włączony jeden komputer wszystko hula, a jak ktoś włączy drugi, to od razu zwalnia i strony po 2 min się włączają…

Mam tak od nowości, a google nie dają porad.

W czym tkwi problem?

Liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam, Marekkk.

A mi się wydaje że wszystko gra dopóki jeden nie ściąga czy nie ogląda youtube czy innych z filmikami.

Właściwie to głupoty są że router bez qos czy z wyłączonym podzieli łącze każdemu komputerowi. łącze 2Mbit/2 kompy=1Mbit.

Da całe łącze każdemu, jeden będzie darł 200Kb/s drugiemu zostanie jakie 50Kb/s.

A jeżeli nie ściąga komputer to albo wirusy i niewidocznie mulą łącze albo coś ze źle przydzielonymi IP.

Start>uruchom>cmd>ipconfig /all jak dwa komputery są włączone i na obydwóch.

Wyskoczy tam i zlokalizuj połączenie swoje i adres IP musi być różny, reszta ta sama.

siostra nawet na przeglądaniu naszej klasy potrafi nieźle zamulić mi internet, router nie dzieli internetu po równo, np. jak jej komputer jest włączony, ale nie korzysta z internetu to na speedtest.net mam całe 1mb [taki net ;)]

nie wiem od czego to jest zależne, mój komputer czysty a siostry komputer strach odpalać, czekam na zasilacz dla niej i formatuje dysk :stuck_out_tongue: i tak nie sądzę, by pomogło, trzeci komputer świeżo po formacie też tak ma, też zamula mi internet a ja jemu. Firmware wgrany najnowszy jaki był, dalej nic.

@Edit:

Może robię coś źle? Może jest gdzieś takie menu gdzie to ustawie?

A sprawdzałeś te IP, właściwie to jak IP są różne i nie powodują konfliktu to ja wymiękam.

Z Tp-Linkiem nie miałem styczności.

Myślałem, że błachy problem to pomogę ale jak widać chyba nie “błachy”.

Napisz może na forach głównie do specjalizacji w Wifi.

http://wififorum.pl/

http://www.bez-kabli.pl/index.php?redir=1

Może tam pomogą.