TP-Link TL-WR340G tragiczna prędkość połączenia

Witam

Mam rozdzielony internet przez ów Access Point, wi-fi do laptopa, a rj-45 do kompa. Gdy właśnie tak podłącze to internet strasznie zwalnia (w sumie pobieranie jest normalne ale strony baaaardzo długo się wczytują) ale jeśli omine AP i podłącze kabel bezpośrednio do komputera to działa normalnie. Ktos wie jak zrobic by działało dobrze? A i jeszcze laptop niezwalnia mi połączenia bo gdy on jest odłączony to i tak internet wolno chodzi.

Zmień kanał nadawania na taki nieużywany przez pobliskie APeki.

Sprawdź jakie dostajesz DNSy z AP i z pominięciem AP.

Jeżeli dostajesz np. wewnętrzny DNS(192.168.1.1 czy coś podobnego a AP dopiero przekierowywuje na poprawny DNS to sprawdź jakie masz DNSy na routerze podane).

Posprawdzaj pingi z AP i bez AP przykładowo do onet.

ping www.onet.pl -n 100 i kieruj się raczej tym końcowym podsumowaniem :slight_smile:

To tak w pobliżu niema żadnej sieci wifi (i w sumie niema to nic do żeczy bo kompa mam podpiętego kablem). Co do DNS-ów mam przed AP ruter (AP u mnie działa jako switch nie jako ruter) więc DNS-y nic niezmienią . Pingi mam normalne (nawet da się grać) tylko te wolno ładujące się strony (niedziałają też filmy z yt). I te stony spowalniają tylko wtedy jak mam neta przez AP podpiętego a jak bezpośrednio do kompa to działa normalnie.

A ściągasz coś w tym czasie ? Czasami jak pobieram transfer może być normalny , ale router się zapycha i strony już wchodzą nieciekawie - restartuje router i po krzyku , ograniczam ściąganie.

Nic właśnie nieściągam i po raz 3 mówie że zwalnia jak podłacze do access pointa. niewiem dlaczego

Spróbuj zresetować do ustawień fabrycznych i skonfiguruj na nowo, jeżeli nadal ten problem będzie to na 99.9% uwalony AP i na gwarancję odsyłać.