TP-LINK TL-WR740N problem z wanem

(Maniek2k9) #1

Witam

Mam problem z routerem, po włączeniu świecą się tylko pierwsze trzy lampki czyli power, ustawienia i wi-fi. Nie świeci się natomiast lampka od WAN. Przy próbie instalacji z płytki wyskakuje, że kabel sieciowy jest odpięty. Przy ustawianiu przez stronę to samo. Na pewno nie jest to problem z kablem, bo podpinam liveboxa i wszystko działa. Przy konfiguracji postępowałem zgodnie z tą instrukcją: http://www.wirelessblog.pl/jak-skonfigu … terowniki/ . Próbowałem też z klonowaniem adresu mac i zmiany serwera dns na 8.8.8.8, ale nic to nie dało. Wielkie dzięki za jakąkolwiek pomoc

maniek2k9 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

(Michal Widlak) #3

WR740N nie ma modemu ADSL więc konfiguracja Neostrady (łącze telefoniczne) jest niemożliwa.

(roobal) #4

Kabel sieciowy podłącz do portu LAN, odklej tę naklejkę najpierw. Płytę możesz schować do pudełka, nie jest Ci ona potrzebna. Adres IP do logowania to 192.168.1.1, jeśli nie pasuje, sprawdzasz w wierszu poleceń poleceniem ipconfig adres bramy domyślnej, to adres routera.

(Dimatheus) #5

Hej,

A co tak naprawdę chciałeś zrobić? Jak miały wyglądać połączenia - co do czego podłączasz? Jak?

Pozdrawiam,

Dimatheus