TP-LINK TL-WR841N a kabel Ethernet

Hejka
wprowadziłem się do nowego mieszkania. W cenie mam internet…po kablu…ethernet…taki wychodzi ze ściany…jak ten kabel podłączę do laptopa to bez problemu śmiga net…ale chcę mieć go w całym mieszkaniu bezprzewodowo. Czy wystarczy że kupię router TP-LINK TL-WR841N…podłączę do kabla…skonfiguruję i będzie działać? proszę o pomoc bo jestem w tych sprawach zielony

Jak najbardziej każdy xDSLowy router się nada.

Kolega mówi że ma ethernet a nie xDSL
Tak,ten router się nada

To trochę “sklepowy skrót myślowy” - xDSL to taka potoczna nazwa na określenie routerów z wejściem WAN przez RJ45 czyli ethernet - żeby odróżnić je od routerów ADSL z wejściem telefonicznym RJ11.

2 polubienia

Ale ADSL to jest xDSL też https://www.computerworld.pl/news/xDLS,279875.html
Ja wiem że tak piszą w sklepach ale do jest zle - to jest Router WAN - ale jak tak napisac to wszyscy klienci by pytali co to ten WAN. To ta samą jak z piłą do metalu - nie mówi się “pilka do metalu” w sklepie żelaznym tyko “bukfel” i sprzedawca wie o co chodzi.

Ja to wiem, Ty to wiesz, a rzeczywistość konsumencka rządzi się swoim nazewnictwem :slight_smile:

1 polubienie

A czemu akurat ten najtańszy tp link? Dopłacasz trochę i masz już lepszy i z dual bandem