TP-Link TL-WR841N Liczba połączeń WLAN

Witam, 

Jeśli dynamicznie przydzielasz IP to sprawdź ustawienia DHCP.

Wan Connection Type jest ustawione na Dynamic IP, natomiast DHCP Server jest wyłączony

 

Nie znam tego rotera ale:

teoretycznie jest 255 urządzeń

Praktycznie - gratuluje ci skonfigurowania 15. Zazwyczaj po 5 zaczynaja się problemy na automacie. Możesz spróbować ręcznie poprzez przypisywania kolejnych kompterów przez MAC ADRESy

Pokaż screen z zakładką DHCP.

Poniżej screeny z routera. Przewód sieciowy jest podłączony do gniazda LAN w TP-Link’u. Połączenie realizowane jest przez usługę BusinessPack z Orange. Jest modem z Orange,do którego nie mam dostępu oraz urządzenie firewall Zyxel Zywall 2. Na nim również DHCP jest wyłączone.

http://files.tinypic.pl/i/00606/vq9mrugaavlu.jpg

http://files.tinypic.pl/i/00606/z83ccnvpgsot.jpg

http://files.tinypic.pl/i/00606/8iumtz85lm2d.jpg

 

 

Liczba adresów może być ograniczona na tym Business Packu. Zanim spróbujesz podłączyć 16 komputer, przypisz mu adresację ręcznie, np. 10.1.2.240 z maską 255.255.255.0. Podłącz komputer do sieci i zobacz czy się połaczy. Jeśli nie wystąpi konflikt adresów, spinguj jakiś komputer w sieci. Jeśli będą odpowiedzi na ping, włącz testowo serwer DHCP na TP Linku, ale pule ustaw na wyższą, niż najwyższy adres jaki jest przypisywany automatycznie. Serwer DHCP musi również wskazywać właściwy adres bramy, czyli tak jak masz pole default gateway, inaczej TP Link wskaże siebie jako bramę i będzie odrzucał pakiety.