TP-Link TL WR841N logi na emaila


(Tbogus) #1

Witam :slight_smile:

 

Dla routera TP-Link TL WR841N istnieje możliwość takiej jego konfiguracji aby otzrymywać logi na emaila (patrz załącznik Mail Account Settings).

 

post-83748-0-36132800-1395134726_thumb.p

 

  1. Czy jeżli wypełnię poprawnie formularz, to router będzie się logował na skrzynkę pocztową (np.konstruktor@domena.pl) i z tego konta email będzie wysyłał logi?

 

  1. Czy istnieje możliwość takiej konfiguracji routera aby logi były wysyłane przez router z mojej sieci domowej? Jeżeli to możliwe, to jak to zrealizować?

 

 

Pozdrawiam Czytających :smiley:


(bachus) #2

Kto jest Twoim dostawcą internetu? Z serwerem SMTP bywa tak, że wymaga właśnie uwierzytelniania a często routery nie radzą sobie z metodą i portem SMTP.

Czy masz możliwość wysyłać ze swojej sieci? Tak, ale byś musiał mieć serwer SMTP, zabawa z rekordami SPF itd. Załóż bezpłatny email (nie jestem pewny, czy ten router poradzi sobie z GMAILem) i skonfiguruj na podstawie tego.

p.s. mieszkam w Irlandii, gdzie każdy dostawca… ma obowiązek dostarczyć otwarty SMTP - taka głupota, ale mi się przydaje.


(Tbogus) #3

 

Dostawcą interneru jest lokalny, polski provider.

 

 

Zależy mi na zachowaniu prywatności dlatego logów wolałbym nie otrzymywać z gmaila bądź innej skrzynki pocztowej zewnętrznej.


(bachus) #4

 

Nie rozumiem - a na jaką skrzynę będzie przychodzić taki mail? Masz własny serwer pocztowy?


(Tbogus) #5

 

Nie posiadam własnego serwera i jestm daleki od takiego rozwiązania. Miałem na myśli np. aktualizację oprogramowania w routerze tak aby router sam wysyłal lub zapisywał plik powiedzmy na pendriva - to chyba mało relane z tym rodzajem routera.


(bachus) #6

http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database - według wyszukiwarki kompatybliny. Zobacz, czy DD-WRT nie da Ci większych możliwości.

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Logging_with_DD-WRT