TP-Link TL-WR841N niski transfer i wysokie opóźnienia przy podłączeniu do WiFi

Witam

 

Byłem zmuszony z rezygnacji z Netgear dgn2000 na rzecz routera z WAN czyli TL-WR841N v8.2 który jest podpięty pod router Multimedi

 

W TL-WR841N zrobiłem szybką konfigurację dałem dynamic Ip i dhcp włączone pobrało ip i internet działa.

Po lanie jest ok, ale gdy jestem połączony po wifi to co jakiś czas albo tracę prędkość internetu z 6mb robi się 1.5 albo ping szaleje są po 600-2000ms do wp.pl straty pakietów,

Pomagania jedynie restart routera.Po lanie wtedy działa ok.

Soft wgrany najnowszy ze stony.

 

Dodam jeszcze że w sieci jest Tplink WR743ND v2 działa on w trybie Client wifi. dhcp ma wyłączone.Tworzy się jedna sieć.Mam pod niego wpięty sterownik pieca.

 

Router Multimedia ma ip 192.168.1.1

Client 192.168.0.2

Router TL-WR841N 192.168.0.3

 

TL-WR841N wifi jest na auto wszystko, robiłem tak jak tu z poradnika http://tplink-forum.pl/faq-konfiguracja-tp-link-a/zaawansowana-konfguracja-wr740n/

ale to nic nie pomagało, a nawet jeszcze gorzej było.Ping do routera po wifi nie jest jak zwykle 1ms a skacze różnie, tak raczej nie powinno być.

 

Macie jakiś pomysł co zrobić ? Postaram się jutro go oddać, ale jak się nie da będę musiał z nim kombinować ;/

Testowane na dwóch laptopach więc tu raczej winy nie ma.

Masz błędną adresację na urządzeniach, albo się pomyliłeś i źle tu napisałeś. Sprawdzałeś czy na innym routerze jest to samo, np. na tym WR743ND? Być może twój router jest uszkodzony. Spróbuj go jeszcze zresetować do ustawień fabrycznych i nie korzystaj z żadnych wizardów typu quick setup, tylko skonfiguruj wszystko samodzielnie.