TP-Link TL-WR841N - Problem z podłączeniem telefonu i PlayStation4 do sieci WiFi

Witam. Posiadam router TL-WR841N i internet radiowy. Nie dawno miałem wymienianą antenę ponieważ często rozłączało mnie z internetem, ale bez problemu wszystkie urządzenia podpięte pod sieć działały. 
Po wymianie anteny internet na komputerze działa jak należy, lecz problem pojawia się gdy chcę połączyć się z siecią wifi przez telefon Xperia Z i PlayStation 4. 
Jeśli chodzi o smartfon to przy ikonce wifi pokazuje mi się wykrzyknik i internet działa bardzo powoli, tak jakby nie mógł się dobrze rozkręcić, strony wolno się wczytują, a aktualizacje aplikacji z google play nie instalują się, lub trzeba odczekać jakiś czas za nim pobieranie ruszy. Przy otwieraniu google play, lub youtube aplikacje nie otwierają się do końca i nie widać wszystkich opcji, tak jakby telefon wykrywał połączenie, ale nie mógł pobrać wszystkich danych do otwarcia aplikacji. Dzisiaj pobierałem aplikację która ważyła 300 mb i za każdym razem pobieranie stawało na 85 % i koniec. 
Jeśli chodzi o PlayStation to przy połączeniu pokazuje się komunikat “uzyskaj adres IP - Sukces”, a “Połączenie internetowe - niepowodzenie” i na tym się wszystko kończy. 
Kontaktowałem się z administratorem sieci, zmienił mi DNS 78.133.234.10 i Alternatywny DNS na 8.8.4.4 i bez skutku.

Temat do zamknięcia.