TP-Link W8901G - laptop+stacjonarny dziwne lagi w grze

Witam !

Szukałem w sieci podobnego problemu ale nie znalazłem odpowiedzi. Może tutaj uzyskam jakieś rozwiązanie mojego problemu.

Problem polega na tym, że mam router TP-Link W8901G i po WIFI podłączony jest laptop a kablem komputer stacjonarny. Kiedy osobno w sieci chodzą np laptop bez włączonego komputera stacjonarnego lub odwrotnie wszystko jest OK. Problem dopiero występuje w momencie kiedy oba komputery są włączone i jednocześnie gramy w jakąś grę przez “neta” w tedy na laptopie co jakiś czas występują “lagi” a na stacjonarnym w tym samym momencie odczuwalne jest to, że kursor myszki zaczyna pływać po ekranie a nie płynnie się przesuwać. Taki efekt występuje przez około 4-6 sekund i później jest jakiś czas OK. Po kilkunastu minutach znowu jest ten sam efekt i tak co jakiś czas się to powtarza.

Niby nic wielkiego ale w trakcie grania jest to bardzo irytujące.

Nie wiem czy jest to spowodowane i może tutaj uzyskam jakieś rozwiązanie tego problemu.

Dodam, że oba komputery maja system Windows 7 64 bit w wersji ultimate.

możliwe ze to wina słabego poleczenia internetowego tzn wąskie łącze … podczas gry pobierasz dużo danych i wysyłasz wiec brakuje dla 2 kompa który tez potrzebuje wysłać i odebrać dane.

Obstawiam słabe łącze internetowe, ewentualnie ustawienia Qos routera.

Raczej wolnego łącza nie mam bo mam neostradę 20 Mb/s więc to nie wina łącza.

xantir , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ale czy masz tyle naprawdę? Robiłeś jakieś testy? Sprawdzałeś logi routera? Sieć WiFi zabezpieczona? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Wystarczy chwilkę pomyśleć i wymyślić chociażby coś takiego

Obciążone łącze tylko, gdy podłączone są 2 komputery.

nic skomplikowanego :slight_smile:

Pozdrawiam!

No gdyby taki był problem to się zgodzę z Tobą i temat byłby OK.

Ale ja opisałem inny problem :wink: nie mam obciążonego łącza bo mam 20 Mb/s neostradę a problem występuje jedynie w trakcie grania na 2 komputerach tzn na laptopie po wifi i na stacjonarnym po kablu. Jakoś nie wierze by któraś z gier obciążyła tak łącze ze co jakiś czas na laptopie są takie spike lagi tzn freezy na 4-5 sek a na stacjonarnym w tym samym czasie jak na latpoie są te freezy to kursor myszki pływa i tylko tak to sie objawia co jest jak już wspomniałem irytujące. Poza grami nic się nie dzieje nawet gdy ściągam coś z sieci na laptopie nie jest to zbytnio odczuwalne.

Jak dla mnie temat jest ten co napisałem jak najbardziej trafny bo tu raczej jest problem coś z moją siecią, może coś trzeba by zmienić w ustawieniach routera bo z łączem wszystko jest w porządku.

Siec WIFI jest zabezpieczona kluczem WPA2-PSK i ustawiona jest jako 802.11 b+g

Logi z speedtestu

18856109.jpg

Tu jest z routera info:

ADSL Firmware Version: FwVer:3.11.2.167_TC3086 HwVer:T14.F7_5.0

Line State: Showtime

Modulation : ADSL2 PLUS

Annex Mode: ANNEX_A

Downstream Upstream

SNR Margin: 6.4 6.0 db

Line Attenuation: 6.8 5.4 db

Data Rate: 23932 1072 kbps

Max Rate: 26356 1061 kbps

POWER: 14.5 11.3 dbm