Tp-link W8910G problemy z poł

Witam!

Wszystko z moim połączeniem sieci bezprzewodowej(router TP-LINK W8910G) było dobrze, aż do czasu(zaznaczam nic nie zmieniałem w ustawieniach routera, właściwości karty sieciowej, a nic z tych rzeczy po prostu nic nie robiłem/b]) i kolejnego dania włączam laptopa a tam komunikat:

Trwa identyfikowanie… potem

Sieć niezidentyfikowane i neta nie mam

często też pojawia mi się, że: połączenie ograniczone i muszę czekać b.długo na właściwe połączenie neta. Teraz też zauważyłem, że normalnie już mam internet a tu nagle znów ten komunikat połączenie ograniczone mija 2sekundy i mam neta.

Wcześniej włączałem laptopa i od razu miałem połęczenie z internetem a teraz cała ta procedura z identyfikacją sieci…

o co w tym w ogóle chodzi? jest na to jakieś rozwiązanie? google widzi dużo takich problemów jak mój lecz żadnego rozwiązanie.

Przydatne info: operator internetowy: NETIA

router tp-link W8910G

system Vista home basic

karta sieciowa: Broadcom 802.11g

Ostatnio też miałem podobny problem i pomogła zmiana adresów DNS w konfiguracji routera:

Interface Setup > LAN > DNS Relay > wybierz ‘Use user discovered DNS Server only’

Primary DNS Server: 208.67.222.222

Secondary DNS Server: 208.67.220.220

a czy DNS nie wchodzi automatycznie od operatora(tak samo jak IP)?

wchodzi, jeżeli masz ustawione, żeby pobierał automatycznie od operatora, ale właśnie coś jest chyba nie tak czasami z tymi adresami operatora, ponieważ tak jak wczesniej mówiłem, po zmianie adresów DNS na te z OpenDNS nic się nie rozłącza (poza zmianą DNS nic więcej nie zmieniałem w ustawieniach)

sprawdź też we właściwościach karty bezprzewodowej w menedżerze urządzeń, w zakładce ‘zarządzanie energią’ masz zaznaczone ‘zezwalaj temu komputerowi na wyłaczenie urządzenia w celu oszczędzania energii’, jeżeli tak, to odznacz to.

problem nie rozwiązany