TP-Link W8961ND i słaby zasięg

Witam

Zakupiłem w.w router TP-Link, jednak jestem rozczarowany - zasięg w porównaniu z LiveBoksem spadł dość znacznie. Co prawda różnic w szybkości nie zauważam, ale zapewne w ogródku już internetu mieć nie będę (przy LB był - jutro sprawdzę dla pewności).

Teraz pozostaje kwestia tego, czy zasięg można wzmocnić innymi niż standardowe antenami i jaka to będzie różnica? Czy może lepiej odesłać go (mam na to kilka dni) i kupić np. Netgear DGN2200, który w sumie jest 2x droższy i jedyne za co się płaci to ten zasięg chyba… (choć TP-Link masakrycznie długo negocjuje łącze i mam nadzieję, że nie sprawdzą się plotki i częstym zrywaniu połączenia).

To już osobiście polecałbym wziąść ten zamiast tamtego http://allegro.pl/linksys-wag120n-route … 67884.html :slight_smile: Ustawiłeś tryb g?

wag120n podobno ma jeszcze gorszy zasięg, a tryb g+n (g dla tel. i 2 laptopów, n dla 1 lapka)

btw, ktoś wie jak sprawdzić w jakim standardzie nawiązano połączenie wifi na windowsie 7?

EDIT

Zamieniłem antenki… teoretycznie działanie jest bez sensu, ale zasięg jest zbliżony do LB (sprawdzam WiFi Analyzer’em z Androida). Blisko nawet jest mocniejszy niż sygnał z LB, ale im dalej tym wynalazek od TP jest lepszy.

Chyba zdecyduję się na zmianę anten.

Tu kolejne pytanie: Jaka jest różnica między 12dBi za 10zł i 30zł? Bo tak patrzę po parametrach i są te same…