TP-LINK WA500G problem z konfiguracją

Poprzedni mój temat skasowano więc piszę jeszcze raz. Mam router ADSL “Crypto F320” i podpięty do niego access point i chcę połączyć komputer stacjonarny i dwa laptopy tak żeby działały razem bo teraz jak się połączy jeden to nie działa drugi. Wiem że to przez to że podaje takie samo IP na każdym komputerze ale jak dam “wyszukaj automatycznie” to pisze że łączność ograniczona. Jak to zrobić żeby działały razem ?

Ustawić na nich statycznie IP we właściwościach TCP/IP + maske+brame+DNS

Zrobić to tak aby każdy komp miał unikatowe IP w skali sieci ale wszystkie IP łącznie z IP interfejsu LAN w routerze były w jednej podsieci -> w google są miliony objaśnień.

Każdy musi mieć ustawioną bramę -IP routera

Każdy musi mieć ustawiony DNS - IP routera

Powodzenia

No ale skąd wziąć to IP unikatowe

jak masz np pulę adresów 10.0.0.0/8

PC1 - 10.0.0.1

PC2 - 10.2.0.2

PC3 - 10.0.4.6

Router - 10.6.6.6

Każdy jest unikatowy i każdy z tej samej podsieci.

:arrow: google.pl :idea:

Powodzenia

No i wpisałem i dalej pokazuje że takie IP już jest

czyli już gdzies takie jest ;]

czyli mam szukać aż nie znajdę byle zaczynało się pierwszymi liczbami ??

czy możesz wreszcie zajrzeć na google ? :shock:

maska podsieci, adres IP

Powodzenia

Człowieku napisz mi co mam po kolei zrobić. Od dwóch dni nie robie nic tylko szukam w google i uwierz mi gdybym znalazł to bym tu nie pisał

google i google, po to jest chyba forum zeby mu pomoc a w co drugim temacie widze szukaj w google’ach… żałosne.

To nie jest forum “zrób to za mnie za darmo” ani “przepisz pół internetu”.

Nie ma sensu wymyślać koła po raz kolejny- bo wymyślono!

Jak nie ma inwencji ze strony autora to dlaczego miała by taka wystąpić od strony pomagających ???

Nic nie zostało przedstawione (czyt. zrobione) … nie wiadomo nawet jaka adresacja i czy chociaż serwer DHCP działa…

“Wędkę zawsze każdemu mogę pożyczyć - ale rybę tylko sprzedać!”

Powodzenia “człowieku” :slight_smile:

No ale ci pisze że jestem w te klocki zielony i nie wiem jak to wszystko posprawdzać. Dlatego tutaj piszę

To może śmieszne dla niektórych a dla niektórych już płakać się chce:

Specjalnie dla autora :shock:

wchodzimy na google.pl

Zastanawiamy się czego nie wiemy - odp: nie wiemy jak sprawdzić

Dalej się zastanawiamy co mieliśmy sprawdzić : odp adres IP

Potem zastanawiamy się czego adres IP mieliśmy sprawdzić: odp komputera w sieci

Teraz wymyślamy algorytm zadający pytanie:

(idąc na łatwiznę przepiszmy z góry na dół bez algorytmu)

Efektem przez przypadek jest :

http://www.google.pl/search?hl=pl&clien … =&aq=f&oq=

I tu jak na złość wyskakuje 700 tyś wyników i prawie wszystkie dogłębnie i w prostacki sposób opisują sposób sprawdzenia…

:roll:

PS rozwiązanie wszystkich problemów znajdziesz dokładnie w ten sposób z minimalnym nakładem pracy + instrukcja routera

No ok wpisałem wyskoczyło coś i co mi to daje ??

to Ci daje że wiesz na 100% jakie dokładnie adresy IP są na wszystkich interfejsach na wszystkich komputerach a z tym miałeś przecież problem. Oprócz tego musisz spr IP w routerze.

Najbardziej standardowo-logując się na router lub np pingując broadcast na komputerze mającym dostęp do netu lub sprawdzając tablice arp na tym PC.

Powodzenia

Dobra wszystko już rozumie tylko mam jeszcze taki problem że nie mogę połączyć się z ustawieniami AC wpisuje adres IP http://192.168.1.254 szukałem w google i piszą żeby resetować ale to nie pomaga, mam zaznaczone żeby IP szukał automatycznie

Rozumiem że AC = AP ?

Jezeli domyślnie AP ma ten właśnie adres i faktycznie go zresetowałeś i nie możesz się na niego dostać to albo robisz jakiś kardynalny błąd albo on po prostu bardziej lu mnie sie popsuł.

Pozdrawiam

PS ustaw na stałe IP w kompie z którego chcesz się z nim połączyć według zaleceń z poprzednich postów (unikatowy IP itd)