Tp-link wa850re nie działa gdy włączone filtrowanie MAC

Mam problem z którym nie mogę sobie poradzić. Kupiłem sobie tl-wa850re do zwiększenia zasięgu sieci w domu. Wszystkie urządzenia jakie mam w domu mam do nich ustawione w routerze filtrowanie MAC aby tylko te urządzenia mogły się logować w mojej sieci żadne inne. Po kupnie tl-wa850re dodałem jego adres MAC ale wtedy nie ma komunikacji pomiędzy routerem a tl-wa850re. Problem ustępuje gdy wyłączę filtrowanie i wówczas działa bezproblemowo. To co zauważyłem to na urządzeniu jest naklejka z innym adresem MAC niż ten który jest po zalogowaniu do panelu sterowania tl-wa850re. Inny zaś jest na liście po zalogowaniu do mojego routera w zakładce jakie urządzenia łączą się z nim. Wpisałem do białej listy wszystkie trzy ale nadal nie ma komunikacji między nimi. Nie wiem co mam dalej robić.

WA850RE nie jest do końca przezroczysty w sieci. Maskuje swoim adresem fizycznym urządzenia podłączone do niego własnie dlatego masz problem z funkcją filtracji mac-ów.

Na drugiej wartstwie modelu OSI dzieją się cuda - nie dość, że musisz dodać adres MAC AP (tak, są pewnie trzy - ethernetowy i dwa WIFI), to jeszcze swoich urządzeń. Jeżeli chodzi o Twoje urządzenia - mogą się różnić od tych już wcześniej przypisanych, zostały one bowiem prawdopodobnie w specyficzny rodzaj NATa na poziomie MACów “przetłumaczone”. Ja bym zrobił tak:
1/ wyłącz filltrowanie
2/ podłącz ze dwa testowe urządzenia, ale tak aby korzystały z ‘extendera’,
3/ wejdź w tabelkę przypisanych IP/MACow (na głównym routerze) i je dopisz. Jest duża szansa, że urządzenia dostały MAC wg. jakiegoś klucza, jak to jest np. w vmware: AB-CD-EF-XX-XX-XX

BTW - jak masz silne hasło do wifi (WPA2 itd.), to możesz spokojnie odpuścić filtrowanie po MAC - w żaden sposób to nie zabezpiecza sieci dla kogoś, kto wie co robi.