Tp-link wr340g problem z połączeniem laptopów


(Zgrede K) #1

Witam,

Mam router o ktorym pisze w temacie, oraz dwa laptopy. Jeden do HP drugi to fujitsu-siemens. Laptop fujitsu łączy się z routerem za pomocą kabla lub wi-fi bez problemow, natomiast HP'ek nie może się połączyć. Widzi sieć ale przy probie połączenia router odrzuca mi go. Oba laptopy są skonfigurowane tak samo (oprocz IP i MAC :wink: ) i nie wiem w czym problem moze byc. w obydwoch przypadkach karta sieciowa jest firmy Atheros.

Macie może pomysły co może być nie tak?

Pozdrawiam


(Tompyk) #2

Czy przypadkiem na routerze nie ma ustawionego filtrowania adresów MAC.


(Zespol1) #3

Nie masz w Routerze ustawione w MAC Filter List karty tego Fujitsu ? (tak , że on tylko może się łączyć z Routerem/siecią) ?


(Zgrede K) #4

jest filtrowanie, ale oba mac numery są podane :confused:


(Zespol1) #5

DHCP włączone i zakres jest przynajmniej dwóch numerów ?


(Zgrede K) #6

Tak zakres jest ustawiony dla ok 20 kompow;) probowalem rowniez statyczne adresy i tez nic:/


(Tompyk) #7

Wyłącz chwilowo filtrowanie MACów. Sprawdź poprawność ustawienia na HP hasła do połączenia sieciowego i szyfrowania.


(Zgrede K) #8

Gotowy już jestem robić upgrade firmware'u. [-o<


(Joni987) #9

na próbe wyłącz na chwile filtrowanie MAC adresów i spróbuj się połączyć, jak wi-fi nie zadziała to za pomocą kabla. U mnie też jest filtrowanie MAC i czasem mu się coś myli no i ma to podobny skutek jak w opisanym przez Ciebie przypadku.


(Zgrede K) #10

wyłączyłem filtrowanie, i połączył się. Sprawdzilem ipconfig jaki ma adres fizyczny i okazalo sie ze pomimo wprowadzenia do ustawien karty sieciowej nowego nr Mac to ipconfig pokazuje ten stary(nie powinien pokazywac nowe?) w hp pracuje na viscie czy do zmiany adresu MAC nie potrzeba jakis dodatkowych sztuczek w tym systemie? Pod xp zmienialem i nawet restartu nie potrzebowal ;/


(Tompyk) #11

Jeżeli to jest twój router to nie powinieneś sztucznie zmieniać oryginalnych adresów MAC. Nie możesz w tej samej sieci mieć dwóch identycznych adresów MAC.


(Joni987) #12

tylko po co zmieniać MAC na karcie sieciowej komputera? Poprostu dopisujesz na routerze adres mac karty sieciowej ("ipconfig /all") i juz


(Zgrede K) #13

Franc no w sumie masz racje:), tyle ze dostawca rozpoznaje po mac'u kompy a ja nie wiem jak zrobic tak aby podzielic net na podstawie dowolnych macow :confused: znacie moze jakies zrodlo gdzie moglbym sie tego dowiedziec?


(Tompyk) #14

Na routerze tylko klonujesz MACa który jest u dostawcy a to co masz w domu to on tego nie będzie widział.


(Zgrede K) #15

Dzieki bardzo za pomoc:). Laptop widzi router na dzisiaj wystarczy sukcesow:). Pozdrawiam i życzę spokojnych snow:)