TP-Link-WR340G problem z połączeniem z internetem

Witam. Mam następujący problem, z którym wcześniej się nie spotkałem a mianowicie: Kolega posiada router TP-Link WR340G, do tej pory nie było z nim problemu, WI-FI śmigało okej jak cała reszta. Od pewnego momentu u niego w laptopie pojawił się żółty wykrzyknik przy połączeniu z internetem, no ale pojechał no i problemu nie było, do dziś… Następnie na drugim laptopie jest to samo się okazuje… Myślałem, że to kwestia ustawień, wprowadzałem również u niego stałe IP takie jak dotąd używa na komputerze stacjonarnym, jak podłączyłem przez kabelek normalnie neta, ale też nic nie szło. Zabrałem router do siebie, podłączyłem również żółty wykrzyknik, niby połączono, a krótko mówiąc internet nie chodzi. Tutaj podaje screeny z ustawień ogólnych i tego co się dzieje: 1. http://img.pl/72Ap7ik ; 2. http://img.pl/SJjDVuT ; 3. http://img.pl/b1bqcex ; 4. http://img.pl/16I0mi5 . Proszę o pomoc. Jest to raczej kwestia ustawień routera. Dziwne jest to, że niby połączono, a jest wykrzyknik i internetu nie ma :x . Pierwszy raz się spotykam z takim czymś, że w ustawieniach w komputerze okej, router posiada ustawienia fabryczne, a net nie działa, a wcześniej działał, nic nie było zmieniane, także liczę na pomoc :slight_smile:

Nie ma filtrowania po macu włączonego? Mam ten sam router i sprawdzałem czy filtrowanie działa, podpiąłem laptopa siostry wpisałem hasło i niby się połączył ale właśnie z ograniczeniami było.

Możesz zobaczyć tutaj:

http://www.goldenline.pl/forum/605846/k … dows-vista

Router ma włączone DHCP i otrzymuje adres czy musisz przypisywać ręcznie? Pokaż proszę zrzuty z konfiguracji routera (ze strony, która umożliwia konfigurację routera), np. z ustawień połączenia, ustawień serwera DHCP i ustawień zabezpieczeń. Ewentualnie wpisy z pliku loga, jeżeli takowy jest rejestrowany przez router.

A System na jakim pracował, obecnie nie chce pracować router Windows 7

Zrobiłem screeny, ustawienia takie, jak przyjmuje router po włączeniu ( i przy jakich internet działał wcześniej, a obecnie nie chce ):

http://wyslijto.pl/plik/rue5xfkmpm

bądź

http://speedy.sh/hueVm/screeny.rar

A po 1. Masz założony filtr na kablu? po 2. wszystkie potrzebne lampki na ruterze ci świecą? Po. 3 nie masz w gdzieś w ustawieniach ustawioną ograniczoną prędkość?

W celu wyjaśnienia :slight_smile: . U siebie mam internet z Netii. I u mnie internet działa, a modem z TP-Linka potrzebuję skonfigurować kumplowi, który nie zna się na tym, a ja TP-Linka nie konfigurowałem dlatego potrzebuję pomocy :slight_smile: .

Podłączyłem u siebie tak całą konfiguracje:

U siebie mam internet z Netii, modem Pirelli DRG A223G Wi-Fi. No i tutaj internet jak wiadomo chodzi. Modem TP-Linka podłączyłem tak, że WAN podłączyłem pod port ETH0 w modemie od Netii, no i oczywiście zasilanie. Mam nadzieję, że to nie przeszkadza?

A ten kolego z czego ma neta?

Pilicka.

Screeny diód routera:

http://img.pl/SZJzqbZ

http://img.pl/99vK56n

http://img.pl/FeiqvJy

Sys i WLAN migają sobie na przemian razem i tak wkółko :slight_smile:

Tak kolego tylko że do netii masz router adsl a ten tp link to jest dsl to radiówek itp sieci więc u siebie go nie skonfigurujesz. Wan podpinasz pod wan, musisz wiedzieć czy ma dynamiczne ip itd. jak będę w domu to wrzucę ci screeny z moich ustawień, może coś ustawisz. Diody power sys i wlan się świecą zawsze, a wan jak idzie sygnał od dostawcy. Podejrzewam że jak bym ci dał backup moich ustawień i byś go wgrał to byś skopał router.

Łącze u siebie mam na linii TP’sa no ale i tak nie zmienia to postaci rzeczy, właśnie, jest DSL a nie ADSL … no nic, jak będziesz mógł podeślij te ustawienia :). Dziwne troche właśnie bo u kumpla działało, a po pewnym czasie właśnie pojawił się ten żółty wykrzyknik …

Miał skonfigurowany router i od tak przestał mu działać?

A nie zmieniał nic w konfiguracji, albo przypadkiem nie wcisnął przycisku RESET na ruterze?

Nawet jak wciśnie reset to nie będzie wykrzyknika bo będzie że połączono tyle że netu nie będzie, głupie pytanie, kolega zapłacił za internet?:stuck_out_tongue: Jak podepnie kabel bezpośrednio do sieciówki to ma internet?

Na stacjonarnym komputerze normalnie internet jest jeżeli się podłączy kabelek, natomiast jak już podłącze kabelek pod router (w gniazdo WAN) internetu Wi-Fi nie ma, wcześniej natomiast był, więc musze ten router ustawić; tylko potrzebuje porady jak, a jeśli działać nie będzie tzn, że to nie jest zależne od routera… A stało się to tak, jak dostawca miał jakiś tam problem z internetem ( wcześniej Wi-Fi normalnie śmigało :slight_smile: ) no, ale potem już internet był, dotąd jest, i tak jak mówie na stacjonarnym jest jak się podepnie pod kompa kabelek, a pod router juz internetu nie ma …

Opcja wireless radio jest na enebled?

Tak :slight_smile: