TP link wr340gd- problem z konfiguracją DSL

Jak w temacie. Problem polega na tym, że router nie chce zapamiętać hasła do internetu dialogu. Macie jakieś pomysły? Update firmware nie pomogło.

Ps: Będę wdzięczny za odpowiedź

Pps: router nie jest u mnie, ale u znajomej mojej mamy.

Pomysłów to ja mam całą kupe, tylko zupełnie nie wiem o co chodzi.

Dialog, czyli dostęp do internetu może być na linii ISDN z ich modemem dostępowym - ale wtedy problem nie istnieje, bo obługą sesji PPPoE zajmuje się modem (dokładniej: router z jednym wyjściem RJ45). Chyba że jest przełączony w tryb bridge, wtedy albo trzeba mu zmienić tryb pracy na routing albo spowodować że obsługą PPPoE zajmie się inny router.

Napisz jak tam jest wszystko popodłączane (oraz CO jest podłączone) i w którym miejscu masz problem. Najlepiej ze screenami, bo ciężko zgadnąć co masz źle ustawione.

Router jest podpięty do modemu. schemat jest taki: gniazdko telefoniczne->modem->router.Na końcu laptop. Siec wi-fi działa ale nie internet. Czyżby miałbym podłaczyć sam router??

Ps: dodam, że po podłączeniu modemu prosto do laptopa nie ma żadnego problemu z połączeniem.

Wynika z tego, że problem ewidentnie tkwi w routerze… Może jest ustawiony na funkcję client lub coś takiego? Albo ustawione statyczne IP zamiast dynamicznego? Skoro sieć działa a neta nie ma to podejrzewam coś takiego tj. zła konfiguracja.

Dziś jescze raz zajrzę do instrukcji obsługi routera i poszperam. Dzięki za naprowadzanie. Jutro dam znać co mi do łba wpadło

Myślę, że dobrze będzie skonfigurować router na świeżo tj. po resecie. W TP-Linku jest coś takiego jak “Quick Setup” i już po wstępnej konfiguracji w tym miejscu powinien być net :wink:

Tak jak mówisz podziałaj, powalcz i daj znać :slight_smile:

Quick setup nic nie daje. bo on i tak ustawia inne hasło niż jest…! ahh :evil: jakieś b. długie a dialog dał nawet wmiarę krótkie

na tym “modemie” jest coś napisane? a co?

SpeedStream Siemensa. Gdy jest wpięty bezpośrednio do laptopa to w czasie poł. ze stroną www wszystko jest ok. Dioda acitivity miga. ale jak podepne router to już nie.

A konkretnie?

Teoretycznie to router, praktycznie - niekoniecznie.

Na laptopie jest utworzone i skonfigurowane połączenie PPPoE?

Możesz się zalogować na stronę konfiguracji routera?

I co tam widzisz?

Teraz nie mogę bo speedstream nie jest u mnie a u mojej mamy znajomej. ja mam sieć lokalną :slight_smile: A to samo pomyślałem o panelu konf. tego siemensa. na kompie pppoe jest skonfigurowane

Dodane 09.07.2009 (Cz) 0:19

Teraz nie mogę bo speedstream nie jest u mnie a u mojej mamy znajomej. ja mam sieć lokalną :slight_smile: A to samo pomyślałem o panelu konf. tego siemensa. na kompie pppoe jest skonfigurowane