TP-LINK WR543G Bardzo Duże Skoki PING-u

(Miroslawkkubicki) #1

Witajcie

Mam kłopot z moim nowym dostawcą internetu

A zaczęło się tak

Posiadam Router TP-Link WR543G do którego jest podłączona antena internetowa

Sygnał jaki jest wynosi 33-38dB

Dzwoniąc do nowego dostawcy powiedział że puści mi sygnał na próbę ale nie ma czasu przyjechać więc podał mi wszystkie istotne Adresy które powpisywałem do routera w Zakładce Static IP i podpiął mnie poprzez Adres MAC

do tego Routera jest podłączony

Bezprzewodowy WR 740N

ze skonfigurowaną siecią WIFI i zabezpieczeniem WPA/WPA2

przez który odbieram internet Bezprzewodowy w całym domu

2 miesiące internet był rewelacyjny

Po 2 miesiącach zaczęły się problemy mianowicie

Bardzo Duże Skoki Pingu

Przykładowo

20,40,700

Ping Osiągał nawet do 3500 i więcej co udało mi się uzyskać w programie podobnym do cmd na Androidzie

Internet praktycznie nie chodzi..

Ping Strasznie Szaleje

Jednak są chwile że zrobi się normalny powiedzmy 50 i przez jakiś czas jest

Dostawca sprawdzał kilkukrotnie co się dzieje

i mówił że z jego strony jest wszystko jak należy

Przez kilka dni Ping unormował się był na odpowiednim poziomie i prędkość internetu taka jak ma być - trwało to ok 1.5tygodnia

Od Wczoraj mineła pewna godzina nagle z normalnego pingu zrobił się ponad 1000 i tak sobie skakał pod 3000

Moje Pytanie

Jeżeli coś jest nie tak u mnie to co to może być

Może router odmawia już posłuszeństwa?

Może jakoś źle jest skonfigurowany

Niestety nie mam Karty Bezprzewodowej do komputera stacjonarnego żeby to sprawdzić

Ale za to sprawdzałem podpinając kabel RJ do tego pierwszego routera i było to samo

Niestety obecnie dostawca ma napięty grafik i nie może przyjechać do mnie już kilkukrotnie prosiłem żeby zobaczył co jest grane i nie zjawiał się

Ale zbytnio się tym nie przejmuje bo jeszcze nie podpisałem z nim Umowy ani nie został zapłacony internet bo miał dostarczyć rachunek wraz z umową którą podpisze

Więc chce na własną rękę naprawić

tylko od czego by tu zacząć

Nie jestem laikiem ani Specem w tej dziedzinie

Proszę o Cenne Rady i Pomoc

(roobal) #2

Wykonaj testy w taki sposób, jest to związane z wadą router WR534G. Uruchom wiersz poleceń na jednym z komputerów i podaj wyniki poniższych poleceń :arrow: kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ping -n 40 xxx.xxx.xxx.xxx

tracert -d xxx.xxx.xxx.xxx

Za xxx.xxx.xxx.xxx podstaw adres IP dowolnego komputera w twojej sieci. Ponieważ WR543G ma wadę, nie przepuszcza tracerta, dlatego odłącz od sieci TL WR543G i w jego miejsce podłącz tylko WR740N i podłącz się do tego routera kablem i podaj wyniki poniższych poleceń.

ping -n 20 dobreprogramy.pl

tracert -d dobreprogramy.pl

Pobierz program WinMTR :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/WinMTR,Prog ... 12587.html wykonaj test na dowolnym serwerze w internecie i podaj tu statystyki. Uwaga! Test trzeba zatrzymać samodzielnie, wciskając przycisk Stop, statystyki możesz zapisać do pliku tekstowego, używając przycisku Export TEXT.

Wyniki wszystkich tych poleceń wklej na stronę http://wklej.org i podaj tu tylko wygenerowany link.

Wjedź na strony speedtest.net oraz pingtest.net, wykonaj testy i wklej tu ich wynik, po wykonanym teście pojawią się kody do wklejenia na forum, wklej je tutaj.

Zaloguj się do obu routerów i daj zrzuty ekranu z zakładek status, WAN, LAN, DHCP oraz Wireless.

(Miroslawkkubicki) #3

Kiedy robiłem te wszystkie testy internet odziwo chodził normalnie.

http://wklej.org/id/925592/

2437436415.png

75586677.png

bez_tytulu_2884_min.jpg

dhcp_2_min.jpg

dhcp_min.jpg

lan_2_1_min.jpg

lan_6_min.jpg

status_1_1_min.jpg

status_2__min.jpg

wan_2_min.jpg

wan_min.jpg

wireless_min.jpg

wirelles_2_min.jpg

(roobal) #4

No tak, zapomniałem, że WR740N nie ma odkręcanej anteny, dopiero WR740ND ma taką. WinMTR wiele nie pokazał, bo WR543G nie przepuszcza tracerta.

Z której sieci pingowałeś router o adresie 192.168.0.1, tzn. z sieci 192.168.1.0/24 czy z sieci 192.168.0.0/24?

(Miroslawkkubicki) #5

z sieci 192.168.1.0/24

Czyli winowajcą jest ten WR543G sprawdzałem jego data produkcji 2009

czy proponuje pan zakup WR743ND ?

Wklejam test pingu i test programem winMTR

kiedy prędkość internetu nie była za ciekawa

http://wklej.org/id/926564/

75615876.png

(roobal) #6

Daj wynik z pinogwania tego routera, tj.

ping -n 40 192.168.1.1

Data produkcji nie ma znaczenia, mam ten sam router i nie mam takich problemów, problemem może być prędzej wada fabryczna lub uszkodzenie routera, dlatego lepiej by było sprawdzić na innym, żeby wykluczyć jego winę. Spróbuj odłączyć router od internetu i podłącz wszystkie komputery bezprzewodowo do WR543G i sprawdź czy pingi pomiędzy komputerami w sieci lokalnej też są takie wysokie. Jak masz jakąś antenę i masz kartę Wifi z odkręcaną antenką, podłącz antenę bezpośrednio do komputera bez użycia routera i sprawdź czy opóźnienia również są takie wysokie.

Na razie spróbujmy wyeliminować winę routera, bo problem może leżeć po stronie dostawcy, a kupno nowego urządzenia może nie rozwiązać problemu.

(Miroslawkkubicki) #7

Na samym początku o tym myślałem i szukałem takiej karty no ale niestety nie znalazłem

-- Dodane 16.01.2013 (Śr) 11:43 --

Mam wyniki testów

nie wiem czy dobry IP wpisałem w cmd

Pierwszy to podłączony kablem do WR543G i odłączony od internetu

Drugi Wiersz to odłączony internet od WR543G oba routera włączone

http://wklej.org/id/926890/

-- Dodane 17.01.2013 (Cz) 8:09 --

odswiezam

(roobal) #8

Oba routery podłączałeś ze sobą bezprzewodowo, tzn. jeden działał jako AP drugi jako AP Client? Router raczej nie są winowajcami problemu, bo widać, że bezpośrednie ich pingowanie nie wykazuje zawyżonych opóźnień.

W jaki sposób sprawdzałeś ten poziom sygnału?

(Miroslawkkubicki) #9

Tak podłączałem bezprzewodowo tak jak mówisz jeden AP drugi AP Client

Poziom sygnału w pierwszym routerze w zakładce Site Servuy

(thommy181) #10

Czy oba routery połączone radiowo transmitują sygnał na tym samym kanale ? Czy standard sieci jest ustawiony ten sam na obu routerach. Posprawdzaj to dokładnie, sprawdź też na jakich kanałach nadają inne sieci w okolicy i postaraj się wybrać dla dwóch swoich routerów inny kanał niż mają tamte sieci, w ten sposób wyeliminujesz zakłócenia. Jeżeli to nie przyniesie poprawy wskazana jest aktualizacja firmware w obu routerach i ponowna ich konfiguracja.

(Miroslawkkubicki) #11

co do wr543g to kanal obecnie 2 ale jak widzialem on czesto sie zmienia

na drugim.mam kanal.1 nie automatic tak mi on doradzil

powiem wam ze juz 2dni internet chodzi ok tak jak ma byc a zdaza sie ze czasem nie chodzi wcale kilka h

moze jakas woda w antenie choc jest pod dachem a wczesniej nie byla

-- Dodane 18.01.2013 (Pt) 23:06 --

Po 2 dniach kiedy wszystko ładnie działało

znowu problemy się zaczęły już nerwa mnie powoli bierze

http://wklej.org/id/929889/

może ja mam źle skonfigurowane te połączenia no nie wiem już sam od czego zacząć

-- Dodane 21.01.2013 (Pn) 21:17 --

Pomoże ktoś ?