TP-Link WR740N jako access point

Cześć, chciałbym się dowiedzieć jak mam skonfigurować router aby był on access point’em ? Internet mam radiowy. Jest on podłączony i skonfigurowany z D-Link DIR-615. Ale zasięg jest zbyt słaby. Chciałbym aby TP-Link WR740N był accessem (ale bezprzewodowo). Czy jest taka możliwość ? Proszę o pomoc.

Z tego co mi wiadomo ten model routera (WR740N) nie ma funkcji access pointa. Jedynym wyjściem jest wgranie innego oprogramowania, np. openWRT lub zakup innego.

D-Link DIR-615 <-- jak ma wyjmowaną antenę, to zakupić mocniejszą.

Dzięki za pomoc :slight_smile:

Do tego co chcesz osiągnąć możesz wykorzystać WDS. Router pierwszy powinien mieć adres, na przykład 192.168.0.1, a drugi 192.168.0.2. W ustawieniach Wireless na TP Linku ustawiasz taki sam SSID i kanał, zaznaczasz opcję Enable WDS i w polu SSID to be bridged podajesz SSID z D Linka, a w BSSID to be bridged podajesz MAC AP z D Linka, następnie konfigurujesz zabezpieczenia, akurat ten model pozwala na skorzystanie z WPA2-PSK, więc z tego możesz skorzystać. Zapisujesz zmiany i powinno działać. Na drugim routerze wyłączasz serwer DHCP, adresy IP będą przydzielane przez serwer DHCP z pierwszego routera.

Stwórz most najpierw bez zabezpieczeń, jeśli hosty podłączą się bez problemów, możesz włączyć zabezpieczenia sieci WiFi.

Może się zdarzyć tez tak, że most nie będzie działał ze względu na brak kompatybilności między routerami różnych producentów.

To jest router ze zintegrowanym AP, więc może działać jako AP.

TP Link ustawiłem poprawnie. Sieć WiFi niby widzi ale nie może pobrać IP z D Linka. DHCP wyłączyłem z Tp. Czy w D Linku muszę coś jeszcze zmienić ? Dziękuję za pomoc.

Komputer nie może uzyskać adresu IP z D-Linka? Próbowałeś przypisać adres ręcznie?

W D-Linku możesz podać MAC AP TP Linka, ale z tym się na razie wstrzymaj. Inna sprawa, jak pisałem, routery różnych producentów mogą nie współpracować ze sobą w trybie WDS.