TP-Link WR740N jako Access Point

Witam, mam problem - w domu posiadam 2 routery jeden to w/w  TP-Link WR740N, a drugi to 8level WRT-150SMART… chciałbym aby jeden z tych routerów działał jako Access Point aczkolwiek nie chce ciągnąć kabla przez całe mieszkanie do drugiego pomieszczenia gdzie znajduje się konsola oraz dekoder to telewizji cyfrowej, próbowałem to jakoś ze sobą połączyć lecz nic nie działa jak powinno… czy jest mi ktoś w stanie pomóc?

Dobrze rozumiem, że chcesz ustawić drugi router jako przedłużacz swojego Wi-Fi, ale nie chcesz do niego doprowadzać internetu kablem? Drugi router ma łapać Wi-Fi z pierwszego i puszczać je dalej? Jest to możliwe, WR740N może pracować jako most bezprzewodowy/przekaźnik jeżeli zmienisz firmware na Gargoyle.

Chciałbym aby 2 router odbierał sygnał przez WiFi i rozprowadzał go po kablu.

W takim razie jako drugi router użyj WR740N. Zainstaluj na nim Gargoyle zamiast oryginalnego firmware i skonfiguruj go potem jako przekaźnik, tylko wyłącz dalsze rozprowadzanie Wi-Fi.

 

Zacznij od określenia wersji swojego urządzenia, na nalepce od spodu urządzenia powinna być odpowiednia informacja.

 

Tutaj masz Gargoyle do pobrania:

 

http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/

Na nalepce mam Model: TL-WR740N(PL) Ver: 4.21

W takim razie musisz zainstalować obraz dla wersji v4 - gargoyle-1.6.1.2-ar71xx-tl-wr740n-v4-squashfs-factory.bin

Okej, wszystko już zainstalowałem - nawet przez chwilę wszystko działało lecz teraz nie chce współpracować… Jakie IP ustawić w TP-Linku i czy muszę coś zmieniać w 1 routerze?

Pierwszy router chodzi tak jak chodził.

 

W drugim ustawiasz tak jak w tym poradniku:

http://tplink-forum.pl/faq-alternatywne-oprogramowanie/tryb-most-bezprzewodowy%28wireless-bridge%29-i-przekaznik%28repeater%29-na-gargoyle-pl/

 

z takim wyjątkiem, że w polu “lokalny adres IP” wpisujesz adres z puli przydzielanej przez pierwszy router (np. jeśli do pierwszego routera logujesz się na IP 192.168.0.1 to drugiemu nadajesz IP różniące się tylko ostatnią cyfrą), a pole “Przekaźnik” zmieniasz na wyłączony, wtedy drugi router nie będzie dalej rozgłaszał Wi-Fi. Zdalny adres IP nie pamiętam czy się automatycznie wypełni, jak nie to wpisz adres 1. routera.

Dzięki za pomoc, wszystko działa jak trzeba :smiley: