Tp-link wr740n windows xp - problem z polaczeniem

Problem wystepuje u kolegi.

Mial do tej pory modem CISCO z WIFI. Wszytko dzialalo bez problemu, stacjonarny po kablu i 2 laptopy przez WIFi.

Zrezygnowal z uslugi WIFI, wiec musielismy zakupic router - tp-link wr740n (taki sam mam w domu)

Wszystko zostało skonfigurowane - na stacjonarnym(XP) po kablu jest internet. Na laptopie z Windows 7 jest internet, telefony z WIFI działaja również.

Jedyny problem jest z laptopem na którym jest Windows XP (SP2) . Wczesniej działał bez problemu z CISCO, ale z TP-LINK nie chce sie połączyć.

Najpierw podczas łączenia z routerem wołał o jakiś certyfikat/klucz. Na laptopie pojawiał sie komunikat że nie znaleziono certyfikatu. Jak udało nam sie to ominąć (nie za bardzo wiedziałem o jaki certyfikat mu chodziło, ale cos znależliśmy i wpisaliśmy. Laptop połaczył się z routerem, co było widać w Wireless Statistics.

Ale nie może pobrac adresu IP. Cały czas widac połączenie - laptop wysyła po 2-4 pakiety i znika z Wireless Statistics. Po chwili pojawia sie i jest to samo.

Current Status podczas połączenie pokazuje STA-ASSOC.

Router zabezpieczony WPA2/PSK. Wyłaczenie zabezpieczeń nic nie dało.

W DHCP zarezerowowałem ręcznie adres IP dla MAC tego laptopa, ale nic nie pomogło.

Jesli chodzi o ten certyfikat to wystepował on tylko na tym laptopie z XP.

Telefony z WIFI czy Laptop z Windows 7 żadnych komunikatów z certyfikatem nie pokazywały. Pytały tylko o hasło, po wpisaniu pobierały adres IP i wszytko działało.

Laptopa sprawdzę za kilka dni na swoim routerze i swojej sieci.

Próbowałeś ustawić ten zarezerwowany adres ręcznie w komputerze?

oczywiscie

nic to nie dalo, wyswietlal sie komunikat ze polaczono z siecia ale internet nie dzialal

firewall na laptopie wylaczony, byl tam tez rozniez jakis antywir symanteka, tez wylaczylem dla pewnosci, bez rezultatow

aha zapomnialem dodac , internet po kablu w tym laptopie dziala

Hm… Pasowałoby sprawdzić na tym samym sprzęcie, ale na innym systemie.

Czy laptop łączy się z TP-Linkiem u ciebie w domu?

sprawdze to dopiero w przyszlym tyg,

przy okazji wrzuce mu rozniez sp3 moze to pomoze

napisze jakie beda wyniki