Tp-Link WR841ND aktywne tylko 2 diody, brak internetu


(Albatraoz) #1

Witam
Robiąc hard reset, następuję mignięcie wszystkich diod, ale po resecie świeci tylko dioda power, a po kilkunastu sekundach, dołącza do niej dioda od wi-fi (miga).
Podczas pracy routera, reszta diod martwa, a co za tym idzie nie mogę podpiąć kabelka i dostać się do panelu adm. ponieważ go nie widzi.

Rozumiem, że router do wymiany?
Czytając podobne tematy, padały pytania “czy wszystkie diody migają podczas hard resetu”, u mnie tak jak wyżej napisałem, tylko, że nic mi nie daje to, że migną, skoro potem nie chcą się zapalić.
pozdrawiam


(Direwolf) #2

Cześć!
Jeżeli WiFi działa, to podłącz się do niego. Następnie zaloguj się do routera i sprawdź resztę ustawień. Czy w routerze miałeś oryginalne oprogramowanie, czy jakiś mod?


(Albatraoz) #3

Cześć Direwolf
Router kupiony jako używany, raczej było w nim oryginalne oprogramowanie.

Nie bardzo umiem zalogować się na router przez wi-fi.
Do tej pory robiłem tak, że wpisywałem w pasku przeglądarki 192.168.0.1 i logowałem do panelu (mając połączenie kablowe z anteny do WAN i z portu nr1 routera do komputera)

Natomiast teraz nie ma na nim internetu i jak mam teoretycznie działające wi-fi (migająca dioda), to po wpisaniu w przeglądarkę 192.168.0.1 zamiast zielonego panelu tp link, pokazuje komunikat brak połączenia z internetem.


(Longhorn2009) #4

Spróbuj odłączyć wszystkie przewody sieciowe od routera i wykonać reset, nawet metodą 30-30-30 https://openlinksys.info/articles.php?article_id=83 Po tym próbuj dostać się do panelu administracyjnego. Jeśli próba się nie powiedzie będziesz musiał zainwestować w nowy router. Tym razem używki polecam sobie darować, co najwyżej nowy egzemplarz bez gwarancji np. http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6918268558


(Direwolf) #5

Jeżeli podłączysz się do WiFi, to przejdź do wiersza poleceń i wydaj polecenie ipconfig.
Sprawdź, co pojawi Ci się w polu BRAMA DOMYŚLNA. Ten adres wpisujesz do przeglądarki, aby zalogować się do panelu. Otrzymany wynik z polecenia ipconfig możesz zamieścić tutaj, abyśmy też mieli do niego wgląd.

Pozdrawiam, Direwolf!


(Albatraoz) #6

Witam ponownie, na zakończenie 3 rzeczy.

 1. Kupiony nowy router z linka Longhorn2009, a wiec po sprawie.

 2. Stary router rozkręciłem, resetowałem 30-30-30, podłączałem na różne sposoby i zapaliła się kolejna dioda (WPS) :smiley:
  Zapala się dopiero po jakichś 5 minutach i szybko miga. sprawdziłem co oznacza szybkie miganie w instrukcji
  http://limes.com.pl/wp-content/uploads/2015/04/podręcznik-użytkownika-routera-TP-LINK-TL-WR841N.pdf (strona 4)
  oznacza to, że "Nie udało się połączyć urządzenia bezprzewodowego zsiecią z użyciem funkcji WPS."
  Także brakuje tylko diody WAN, oraz Lan 1-4 i router hulałby jak nowy :smiley:

 3. Direwolf przeszedłem do wiersza poleceń i wpisałem ipconfig, wyświetliło zupełnie inne rzeczy, nie było w nich bramy domyślnej.
  Nie będę też wpisywał dokładnie co i jak, bo to trochę utrudnienie, komp z windowsem i wi-fi na innym pietrze, a ja siedzę na ubuntu w innym pokoju, musiałbym robić albo zdjęcie, albo zrobić screena i przenosić go na pendrivie.
  Po prostu dość nerwów poszło i nie chce mi się już z tym trupem cokolwiek robić.

pozdrowiam