Tp-Link WR841ND aktywne tylko 2 diody, brak internetu

Witam
Robiąc hard reset, następuję mignięcie wszystkich diod, ale po resecie świeci tylko dioda power, a po kilkunastu sekundach, dołącza do niej dioda od wi-fi (miga).
Podczas pracy routera, reszta diod martwa, a co za tym idzie nie mogę podpiąć kabelka i dostać się do panelu adm. ponieważ go nie widzi.

Rozumiem, że router do wymiany?
Czytając podobne tematy, padały pytania “czy wszystkie diody migają podczas hard resetu”, u mnie tak jak wyżej napisałem, tylko, że nic mi nie daje to, że migną, skoro potem nie chcą się zapalić.
pozdrawiam

Cześć!
Jeżeli WiFi działa, to podłącz się do niego. Następnie zaloguj się do routera i sprawdź resztę ustawień. Czy w routerze miałeś oryginalne oprogramowanie, czy jakiś mod?

1 polubienie

Cześć Direwolf
Router kupiony jako używany, raczej było w nim oryginalne oprogramowanie.

Nie bardzo umiem zalogować się na router przez wi-fi.
Do tej pory robiłem tak, że wpisywałem w pasku przeglądarki 192.168.0.1 i logowałem do panelu (mając połączenie kablowe z anteny do WAN i z portu nr1 routera do komputera)

Natomiast teraz nie ma na nim internetu i jak mam teoretycznie działające wi-fi (migająca dioda), to po wpisaniu w przeglądarkę 192.168.0.1 zamiast zielonego panelu tp link, pokazuje komunikat brak połączenia z internetem.

Spróbuj odłączyć wszystkie przewody sieciowe od routera i wykonać reset, nawet metodą 30-30-30 https://openlinksys.info/articles.php?article_id=83 Po tym próbuj dostać się do panelu administracyjnego. Jeśli próba się nie powiedzie będziesz musiał zainwestować w nowy router. Tym razem używki polecam sobie darować, co najwyżej nowy egzemplarz bez gwarancji np. http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6918268558

1 polubienie

Jeżeli podłączysz się do WiFi, to przejdź do wiersza poleceń i wydaj polecenie ipconfig.
Sprawdź, co pojawi Ci się w polu BRAMA DOMYŚLNA. Ten adres wpisujesz do przeglądarki, aby zalogować się do panelu. Otrzymany wynik z polecenia ipconfig możesz zamieścić tutaj, abyśmy też mieli do niego wgląd.

Pozdrawiam, Direwolf!

1 polubienie

Witam ponownie, na zakończenie 3 rzeczy.

  1. Kupiony nowy router z linka Longhorn2009, a wiec po sprawie.

  2. Stary router rozkręciłem, resetowałem 30-30-30, podłączałem na różne sposoby i zapaliła się kolejna dioda (WPS) :smiley:
    Zapala się dopiero po jakichś 5 minutach i szybko miga. sprawdziłem co oznacza szybkie miganie w instrukcji
    http://limes.com.pl/wp-content/uploads/2015/04/podręcznik-użytkownika-routera-TP-LINK-TL-WR841N.pdf (strona 4)
    oznacza to, że “Nie udało się połączyć urządzenia bezprzewodowego zsiecią z użyciem funkcji WPS.”
    Także brakuje tylko diody WAN, oraz Lan 1-4 i router hulałby jak nowy :smiley:

  3. Direwolf przeszedłem do wiersza poleceń i wpisałem ipconfig, wyświetliło zupełnie inne rzeczy, nie było w nich bramy domyślnej.
    Nie będę też wpisywał dokładnie co i jak, bo to trochę utrudnienie, komp z windowsem i wi-fi na innym pietrze, a ja siedzę na ubuntu w innym pokoju, musiałbym robić albo zdjęcie, albo zrobić screena i przenosić go na pendrivie.
    Po prostu dość nerwów poszło i nie chce mi się już z tym trupem cokolwiek robić.

pozdrowiam