TP neostrada nie uzyskuje danej prędkości

Witam wszystkich mam taki problem dziś o 13 zostałem podłączony do TP (neostrada) 6mbps no i w tym cały problem że nie uzyskuje tej prędkości gdy ściągam program lub film mam max 100 kb/s i nie więcej jak gram w cod’a lub w bf 3 to ping szaleje w granicach 190-300 co mam zrobić bo nie mogę dodzwonić się do obsługi klienta a ściślej do pomocy technicznej.Może ktoś też ma TP i ma taki problem proszę o pomoc lub przydatne wskazówki. (programy takie jak gg,xfire,skype i inne wyłączam zostaje tylko sam steam i nic nie pobiera wyłączyłem też windows update ale to nic nie daje przedtem miałem 2 mbps w orange na modemie siemesn a-100 a teraz posiadam modem ZTE Combo).

Wejdź na przeglądarkę www i wpisz w pole adresu 192.168.1.1 wprowadź login admin i hasło admin i w zakładce status chyba są parametry pokaż je

coś takiego znajdź

2vuh754.jpg

może są jakieś przeciążenia albo jeszcze nie włączyli ci pełnej prędkości na loginie

Witam

Ja również korzystam z neo 6Mb. Niestety zwróć uwagę na sformułowanie w umowie “do 6 Mb”. U mnie dziś ledwo strony się ładują. Czasami prędkość spada do 0,5 Mb. Rozmawiałem z technikami z TP - takie są łącza i nic na to nie poradzą. Gdyby były światłowody to dopiero by śmigało. Jak tylko uruchomili mi tę prędkość to też wkurzałem się, bo nie wiedziałem co jest grane. Teraz dałem sobie spokój. Czasami śmiga aż miło, a czasami szkoda czasu na internet. Takie mamy realia w Polsce. Dużo zależy też od serwera z którym się łączysz. Daltego niestety musisz liczyć się z taką prędkością: DO 6MB! !!

Dużo zależy od serwera.

Zobacz jaki masz ping oraz ściągnij plik z noc.gts.pl i zobacz jak jest prędkość pobierania.

Wcale nie są takie złe realia internetu w Polsce. Realia sieci TP są właśnie takie, że zamawiając prędkość przykładowo 6 mbit dostajemy często o wiele mniej z tego względu, że centrale TP są często mocno przestarzałe i nie są w stanie zaoferować danej przepustowości. Rozwiązaniem tego typu problemu byłaby zmiana operatora internetu. W wielu lokalizacjach istnieje taka możliwość. Nie polecam zaś rozwiązania w postaci instalacji łącza od Netii na centralach TP, ponieważ to dopiero jest cyrk. W razie jakiejkolwiek awarii jedni spychają odpowiedzialność na drugich. Jeżeli chodzi o pomiar prędkości łącza to skoro macie Państwo internet od TP polecam robić testy na stronie http://www.speedtest.tp.pl/ GTS to jest inny operator i tutaj test może być nie miarodajny.

Ok dzięki za informacje widzę że nieźle się przejechałem na tym no i niestety przecierpię jakoś te dwa lata trudno.Dzięki za komentarze to było pomocne.

Dodane 24.12.2011 (So) 1:58

Jeszcze jedno tu macie tabele jeśli ona coś pomoże bo ja rozumiem tylko 1/2 z tego http://zapodaj.net/5e760a69b3af.jpg.html

Ja właśnie mieszkam w małej miejscowości, gdzie inni operatorzy oferują internet ale na łączach TP. Pięknie obiecywali prędkości nawet do 10Mb. Niestety dopóki nie zmienią infrastruktury nie ma co liczyć na optymalne wykorzystanie takich prędkości.

Pozdrawiam :o

Mam też Internet 6 Mb/s od TP.SA, czyli neostrada, i też prędkość do 6 Mb/s uzyskuje tylko w godzinach od rana do godziny ok15.00 - 16.00, a potem już tylko 512 KB/s albo i często zdarza sie nawet 100-220 Kb/s i oczywiście wysokie pingi. Jest już tak od 3 miesięcy, dzwoniłem w tej sprawie to techników TP.SA. Za pierwszym razem, pewien Pan udawał że cos zrobi, ewentualnie przyśle techników, technicy nie dotarli, żadnej poprawy po tej interwencji nie było. Drugi raz złożyłem pisemną reklamację, została ona uznana, TP.SA stwierdziła że trwają pracę modernizacyjne na centrali, dostałem obniżkę opłaty za listopadowa fakturę. W drugiej połowie listopada dzwoniłem po raz drugi do TP.SA, otrzymałem informację o modernizacji centrali, która potrwa do 30 listopada, i po tej dacie powinno być lepiej, a tym czasem jest w dalszym ciągu to samo.

To takie są właśnie realia i możliwości techniczne infrastruktury TP.SA. w małych miasteczkach w Polsce, ja mieszkam też w małym mieście, i tu nie wygląda to tak słodko.

Panowie słuchajcie o tych pracach modernizacyjnych to ja już słyszę od 3 lat ale jakoś postępu nie widać.Co to ma być prędkość “DO” 6 mbps ja spokojnie mogę w dzień latać po internecie ale z tego że zajmuje się też grami (mody,mapy) muszę mieć płynny i w miarę szybki dostęp (tak mnie zapewniał koleś w salonie tp że będzie szybko i przyjemnie :frowning: ). Jeśli w dzień muszę zrobić upload mappack’ów to uwierzcie mi żadna to przyjemność.Dziś zadzwoniłem do obsługi klienta na pomoc techniczną i po 10 minutach gadki że to może być z mojej winy O.o pani powiedziała że po świętach przyjedzie technik , a ja jestem ciekaw co on zrobi.

Pozdrawiam wszystkich i mimo to życzę Wesołych Świąt :smiley:

Jak dzwoniłem do nich pierwszy raz 29 października, to też Pan BOK-u TP.SA obiecał że w poniedziałek 31.10.2011 zjawią się technicy u mnie , no i do dziś niestety nie dotarli.