TP nie chce zezwolic na 20 Mb!:/ Parametry łącza

Witam, otóż jestem dość oburzony zaistniałą sytuacją jaka dziś spotkała mnie w salonie TP. Posiadam neo 10 MB za ktore płace 69 zł i chciałem dziś przedłużyć umowę na 20 Mb(ta opcja za 74 wiec tylko 5 zł drozej).Niemiłaa Pani coś tam zaczęła sprawdzać i mowi, że nie ma nawet takiej opcji abym mogł miec 20 Mb, pytam się dlaczego, mowię jej, że po parametrach widzę, że nie powinno być żadnego problemu. Ona odpowiada na to, że nie ma nawet takiej opcji do zaznaczenia w komputerze… Oburzony całą sytuacją chciałem jej pocisnąć, ale się powstrzymałem:(. Proszę o pomoc, co mam zrobić, aby otrzymać interesującą mnie prędkość?

P.S Dodam, że przedłużyłem umowe na rok na 10 MB bo 1 grudnia mi sie konczyła. Myśle ze w razie czego nie powinno być problemu z przejsciem na wyzsza opcje?

Oto parametry http://obrazki.elektroda.pl/2293360600_1322511760.jpg

Z góry dzięki za pomoc.

też tak miałem w salonie tp system nie chciał przepuścić zamówienia bo było dostępne tam 6Mb i wszyscy załamywali ręce a chciałem 20Mb,zadzwoniłem pod 801505505 i tam bez problemu się udało zamówić więc możesz spróbować tak.Mają błędne dane dotyczące odległości od centrali w systemie możliwe że będzie potrzebna wizyta technika żeby pomierzyć wszystko i wprowadzić na nowo do systemu

nie daj wcisnąć sobie przypadkiem tv były sytuacje gdy tp nie chciała przyjąć zamówienia chyba że z tv to wtedy tak a to jest nieuczciwe ,konsultanci na infolinii próbują dorobić sobie w ten sposób trochę grosza

Przed chwilą dzwoniłem na infolinie i rozmawiałem z 2 osobami. Powiedzieli mi, że moja odległość do centrali to 2300(w lini prostej ok 1000) m i nawet jak przyjadą technicy to nie da rady wprowadzić tej opcji bo system tego nie przepuści…To jest po prostu śmiech! Co mam robić?:X Już brak mi pomysłów :confused:

No a co możesz zrobić skoro mówią, że nie da rady? Masz 2 wyjścia, albo zostać przy obecnym 10 Mb/s necie albo poszukać sobie innego ISP :slight_smile:

Tylko najlepsze jest to, że niektórzy maja gorsze parametry ode mnie i maja podłączone 20Mb a ja nie mogę mieć:/ Jeszcze jutro zadzwonie i bede domagal sie przyjazdu technikow, mam takie prawo?

Takie prawo masz, choć ja bym olał TP i poszedł do innych i już. Co się człowiek ma prosić? Klient nasz pan, a nie na odwrót. W netii mi dali tyle ile łącze daje i to za 40 zł miesięcznie na umowę bez terminową. Jeszcze gdzieś była strona albo to była orange lub netia nie wiem dokładniej i pisało ile można wyciągnąć z linii.

do kogo do Netii? nie bądź śmieszny =D>

zależy jakie kolega ma łącze.

jak BSA - to Netia nic nie może zrobić, prędkość i wszystkie parametry ustawia TP. jak np zawiesi mu się port na centrali blad721 to konsultant TP zdalne zrestartuje port, a jak będzie w Netii to Netia nie ma dostępu do centrali TP i wysyłają do TP zgłoszenie o awarii :smiley:

do awarii na łączach BSA i LLU przyjeżdżają technicy TP.

Mi też w tym miesiącu kończyła się umowa. Mój dostawca to T-Mobile ale na łączu TP. Na stronce TP sprawdziłem dostępność usług: http://www.tp.pl/prt/service_availability_check

No i co - okazało się że mogę mieć 20Mb więc taką opcję zamówiłem, lecz konsultant z T-Mobile strasznie namawiał mnie na 6Mb. Efekt jest taki że łącze chodzi z maksymalną prędkością do 16-17Mb ale parametry strasznie “skaczą”. Np. w niedzielę maksymalny transfer wyniósł 2,5Mb. Generalnie te 20Mb to lipa i myślę że TP nie jest w stanie ich dostarczyć, chyba że w sprzyjających warunkach.

Jeśli jesteś zadowolony z prędkości swojego łącza to na Twoim miejscu odpuścił bym walkę bo tylko możesz na tym stracić.

Ja też czekam z utęsknieniem na możliwość podłączenia neo w opcji do 20 mb/s…ale na chwilę obecną cały czas jest ta sama śpiewka o konieczności technicznych zmian na centrali…kiedy one nastąpią to chyba najstarsi górale nie wiedzą… :expressionless:

ten system to normalnie jakaś porażka brak słów przecież te dane tam mają się nijak z rzeczywistością ,według tłumienia 21dB masz jakieś 1.5km do centrali a poza tym masz duży zapas marginesu co pozwoli ci osiągnąć dużo więcej niż 10Mb no ale system…

ja jakoś przed wakacjami podnosiłem prędkość przy masakrycznym tłumieniu 34dB w przybliżeniu 3km inni mają lepsze parametry a nie mogą z powodu systemu a u mnie gdzie teoretycznie max to 10Mb dali 20.

No właśnie:/ Wiec co mam teraz robic?:confused: Dzwonić na infolinie i w końcu trafić na jakiegoś ogarniętego typa i zamówić inspekcje techniczna? Wczoraj jak dzwoniłem to nie chcieli jej przyjąć bo mówią ze i tak to nic nie da, że niby mam 2300 m i ze nie ma szans:/

odległość do centrali jest ważna ale nie sama odległość decyduje o wszystkim jeden kowalski może mieć mniej a drugi więcej Mb przy takiej samej odległości ,stan kabla tak samo jest ważny nie widzę problemu żebyś mógł mieć 20Mb realnie od 15Mb wzwyż parametry nie zmieniają ci się marginesu masz zapas a upload ci się nie zmieni bo w opcji 10 i 20 będzie taki sam.nie wiem jak to jest teraz w tp ale kiedyś można było wezwać technika ten sprawdził parametry zadzwonił gdzieś tam do jakiegoś magika tamten zwiększył synchronizację na chwilę i było wiadomo ile pójdzie bez podpisywania w ciemno żadnych umów.nawet na infolinii była opcja puszczenia testowej synchronizacji pod daną opcję w celu sprawdzenia stabilności i ile tam faktycznie będzie

chyba pozostaje ci dzwonić do nich ciągle pewnie dałoby radę jakoś poza systemem ale nikt się nie chce podjąć tego z obaw co będzie potem…albo spróbować jeszcze jakoś przez konto tp ,ciekawe co Netia na to by powiedziała

Dodam, że kable saą raczej nowe, bo ok rok-dwa lata temu ktoś je ukradł:D i musieli zakładać nowe:D Pozostaje mi dzwonić i trafić na jakiegoś “ogara” :X

Edit: Właśnie rozmawiałem na infolini z babką, która kazała mi poczekać, aż nowa umowa wejdzie w życie i wtedy zadzwonić oraz prosić o wizytę techniczną i migrację na 20 Mb. Zobaczymy jak to będzie;] Dzięki za pomoc. Jak będę coś wiedział to tam znać;] Pozdrawiam

Ja osobiście sam sprawdziłem na stronie podanej przez nowakjac i w TP mogę mieć aż 6 mb.

u mnie też 6Mb :smiley:

U mnie jet napisane, że mogę maksymalnie 10 Mb, a dzwoniąc na infolinie mowili, że 6 Mb to ich wyśmiałem:D Mówię im, że teraz mam 10 Mb i nie ma żadnych problemów to się uciszyli i mówili, że oni dysponują danymi z komputera… To ja im, że chyba mają jakieś stare dane… Pozostaje mi czekać na wejście w życie nowo podpisanego aneksu i wtedy zadzwonię na infolinię i będę się domagał wizyty techników i migracji na 20 Mb. To jest śmiech na sali co to się teraz dzieje…

Naprawdę mają stare dane, albo lubią ludziom wciskać kit że ich technicy cuda działają. W TP mogę mieć 6 mb,a w netii mam 16 mb. Jak dla mnie jest różnica.

W moim przypadku maksymalna przepustowość wg TPSA to 6 Mb/s, natomiast wg Netii po LLU to 4 Mb/s.

Parametry linii wyglądają tak (Linksys WAG54G2):

--- DSL Information ---

DSL Driver Version: E.25.41.39

DSL VPI/VCI: 0/35

DSL Status: Showtime

DSL Mode: G.Dmt

DSL Channel: 64

DSL Upstream Rate: 320000

DSL Downstream Rate: 1312000


                      Down up    

DSL Noise Margin: 24 dB 24.5 dB

DSL Attenuation: 21.0 dB 43.5 dB

DSL Transmit Power: 18.2 dBm 11.7 dBm

Jest ktoś w stanie to zweryfikować?

parametry pozamieniane miejscami , w LLU powinno 6Mb chodzić leciutko :slight_smile: w tp może być mniej bo ten ich DLM obcina synchronizacje jak mu się podoba

Podobno to normalne w tym Linksysie :slight_smile: W ogóle dostać się do tych parametrów nie jest łatwo, bezpośrednio z panelu nie są osiągalne.