TP wymusza e faktury na odległość ,a jak jest w Telepunkcie

Witam przy przedłużeniu umowy na 2mb/s na rok w internecie czy infolinii ,trzeba podać E-mail do e faktury .Nie wyobrażam sobie jak to potem odliczyć od podatku ,US nie uwzględnia kopii z drukarki .Przecież nie będę im podawał hasła E-mail by sobie sprawdzili :o .Więc mam takie pytanie czy telepunkt tp też wymusza faktury ,pytam się bo obdzwaniałem telepunkty a nikt nie odbiera .Po za tym ostatnio dzwonili z ofertą na 2mb/s ,gdy powiedziałem ze chcę do Netii .Wzrosło tłumienie na routerze ,więc Netia by zaproponowała 1mb/s .Co ciekawe gdy chcę do nich ,to poprawiają tłumienie .Czy mogą zdalnie zwiększać i zmniejszać tłumienie .Coś mi się wydaje ze jakbym podpisał umowę z Netią ,były by ogromne problemy .No i za rok jest modernizacja w mojej miejscowości i szansa na więcej niż 2mb/s .Czy będąc w Netii mogą mnie specjalnie pominąć,dla zasady przyjaznej firmy .Jak w reklamie szybkie naprawy dla swoich.

Dodane 12.01.2011 (Śr) 12:41

Sprawę wyjaśniłem w telepunkcie mogę podpisać umowę ,z brakiem zgody na e Fakturę ,i to ja będę ekologiczny bo nie będę musiał przelewów drukować na pocztę .Czy TP czy Ja i tu o ekologie nie chodzi ,i zaoszczędzę na tuszu do drukarki ,i odliczę bez problemu vat .Nie dostanę bonu 100zł przy umowie na rok ,ale pendrive .

Będziesz ekologiczny jak zrobisz to przelewem internetowym :stuck_out_tongue:

Na pewno możesz odliczyć potem to od VAT-u jeśli nie zniosą tej ulgi. 19393 tam ci powiedzą :slight_smile: jak

Popieram P. Powek TP wymusza e faktury. Jeżeli mam być “ekologiczny” to chce o tym osobiście zadecydować a nie być zmuszany - coś nam to przypomina. Każde tłumaczenie (cholinex) to jest próba ubezwłasnowolnienia.

Ja jestem dla TP a nie TP dla mnie.

Jak niby je wymusza???

To ze za aktywacje zapłacisz 49zł z papierowa a z elektroniczna nie to nie nazwał bym wymuszeniem a zachętą :slight_smile:

cholinex nie wprowadzaj w błąd przy przedłużaniu Neostrady nie ma czegoś takiego jak aktywacja ,żadnych kosztów za zwykłą fakturę nie ponoszę .To jest robienie w balona przy podpisywaniu umowy przez internet i telefon ,użytkownik powinien mieć wybór ,owszem jest sposób na zwrot podatku ,przy e fakturze ,przysyłają na koniec roku zbiorczą ,ale za to się chyba płaci .Po za tym zwykła faktura jest wygodna i nic mnie nie kosztuje ,powiadasz zrób przelewy online .Ok sprawdzać stan konta sprawdzam ,a przelewy mam zablokowane .Porada była w czasopiśmie komputerowym ,jeśli nie muszę to nie korzystam .Niby mam kupiony Norton Internet Security .Ale co do bankowości online jestem nie przekonany ,i wole standardowe faktury .

Po za tym TP nie powinna robić takich rzeczy ,np: Netia owszem też ma takie faktury .Ale jest tańsza w opcji 1-2mb/s w nowej promocji bez vat o około 8zł miesięcznie.

Po za tym dzwoniłem dzisiaj do operatora radiowego i mi proponuje darmowy montaż i osprzęt.Płacę tylko za Router a za 40zł miesięcznie mam 1,5mb/s od 11.00-23-00 oraz 3mb/s od 23.00-11.00 lub za 50zł 2mb/4mb.

I ta przyjazna firma jak reklamują powinna pomagać a nie uprzykrzać życie,po za tym konsultant chciał wcisnąć umowę a o e fakturze ani słowa.

Troszku się rozpisałem ,ale wnerwia mnie takie zachowanie TP,a nie jedną umowę podpisywałem z Cyfrą ,z N,Play.A w TP to nachalnie dzwonią ,raz linia jest dobra i mogę mieć 6mb/s.Potem dzwonią i podważają technika ze się nie zna (ich pracownik =D> ).Potem dzwonią jeszcze raz i mówią o propozycji na 2mb/s ,a ostatnio przedstawiają oferty na 1 lub 2mb/s .Jak ta firma mogła mi zaproponować 6mb/s przy tłumieniu w granicach 45-50db.

Nie powiedziałem że przy przedłożeniu, a przy nowej umowie. Z tego co widzę na stronie, TP przez stronę nie wymusza efaktóry

Nie jestem w domu nie mam jak sprawdzić, ale możliwe,

Trzeba powoli się przyzwyczajać, bo myślę że z czasem będą tylko eFaktury , cyfra i inni tez proponują takie rozwiązania.

Jeśli chcesz płacić przez pocztę Np. to za sam net opłata jest stała(z telefonem możesz zawsze na stronie tp założyć konto i sprawdzać stan salda) , wypełniasz druczek z kwota samemu i wpłacasz kasę , możesz nawet za jednym razem wpłacić za rok z góry i z głowy.

PS: Ja tez bankom nie wierze i nawet nie mam konta hehehe ZŁODZIEJE :!: :!:

cholinex Z tego co widzę na stronie, TP przez stronę nie wymusza efaktóry .No i właśnie w tym senk ,a ich regulamin wskazuje to jednoznacznie .Jeśli nie podasz e-mail do otrzymywania faktury to masz dostępną u nich na stronie po zarejestrowaniu i zalogowaniu .Czytając różne komentarze w Internecie ,odkryłem ze sporo ludzi na to narzeka (owszem trzeba czytać umowy ,przy podpisie ).Ale kultura wymaga poinformowania o e fakturze,w przypadku rozmowy z konsultantem.Po za tym abonent przed wypełnieniem zamówienia w internecie powinien przeglądnąć regulamin.Sam tak zrobiłem i nie żałuje,

Kiedy firmy przestaną stosować kruczki w umowach #-o .

Bywa, moze to pomyłka, sam od czasu do czasu dzwonie i im wytykam jakieś pomyłki ze strony.

Każda firma zachowuje się podobnie, ze mydli oczy reklamami itp,

Tak mam na stronie i zawsze mi wyskakuje jak się zaloguje.