TPLINK TD-w8950n - mierny zasięg wifi na piętrze

hej,

 

mam taką sprawę - od tygodnia mam w domu szeregowym internet od orange (czyt. bieda internet = neostradę 10mbps). O ile w pokoju (salon w centralnej części parteru) wifi jest jako takie, o tyle piętro wyżej (strop będzie miał pewnie z 60cm) zasięgu prawie nie ma? wcześniej w innych domach mi się to nie zdarzało na innych routerach. Korzystam z modemu orange: tplink td-w8950n. 

 

I tutaj dwa pytania:

 

 

dzięki za pomoc

Jeśli dom jest duży to na pewno jednym routerem go nie pokryjesz zasięgiem Wi-Fi (z tym stropem 60cm przesadziłeś mocno, może mieć jakieś 15-16cm betonu + styropian z wylewką). Optymalnie byłoby postawić Access point na piętrze. Idealnie jeśli miałbyś podciągnięte gniazdko LAN do któregoś z pomieszczeń na górze, tak aby połączyć się AP pod główny router.

Ten netgear z linku zasięg będzie mieć bardzo podobny do TP linka.

a jeśli zmieniałbm router na inny, to coś to zmieni? czy tylko ta opcja o ktorej piszesz?

Możesz ratować się skierowaniem anten poziomo. Wtedy zasięg może się troche poprawić. Pokrycie zasięgiem w Netgear będzie na pewno jak mówiłem podobne jak w 8950N, oba routery mają anteny o zysku 5dBi i typową moc nadawania.

jasne - może nie wyjaśniłem się wystarczająco precyzyjnie. Czy jakikolwiek inny router (nie tylko ten netgear ale jakiś inny dlink/tplink/asus…) mógłby poprawić sytuację?