Tplink WR740N strona do zdalnej konfiguracji nie działa

ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
ipconfig /registerdns

I potem zobacz znów jaki będziesz mieć IP przy bramie domyślnej (default gatway).

1 polubienie

Port WAN (ten niebieski na routerze jest pusty) mam zajęty tylko jeden slot z tych żółtych podpięty kabelem ethernet pod gniazdko i to wszystko. Chyba nie jestem w stanie tego zrobić z jednym kablem sieciowym o ile dobrze rozumiem?

1 polubienie

To router nie jest podłączony do internetu.

Powpisywałem te komendy
przy renew wyskoczyło mi coś takiego (nie wiem czy to dobrze):
image

Adres domyślny bramy jest dalej taki sam 192.168.1.1

@D35CART35

Jak nie jest jak właśnie z niego pisze.

Kabel Ethernet z gniazdka podepni do niebieskiego w routerze, a nie w żółty.

1 polubienie

Wtedy nie mam internetu. Ograniczony dostęp.

Czemu w temaciew piszesz zdalna konfiguracja to brzmi jakbys chciał mieć dostep do routera z internetu nie bedąc w domu.

Jakiego masz dostawce internetu? Do czego wcześniej kabel z gniazdka był podpięty?

Chyba, że dostawca ci ustawił TP-Linka w tryb Punktu dostepu wtedy po niebieskim porcie internetu nie będzie i moze być problem z dostepem do strony konfiguracyjnej bo wyłączone w TP-Linkach DHCP, aby działał jako punkt dostepu.

Bardzo ciężko coś od Ciebie wyciągnąć i zrozumieć. Jeszcze raz:
Idzie od dostawcy kabel, dochodzi do domu. Gdzie on jest teraz wpięty, w jakie gniazdko w routerze. Zrób zdjęcie. W jeden z czterech portów LAN a nie WAN? W tej sytuacji Twój router robi tylko za switch a dodatkowo pewnie siejesz DHCP. Opisz dokładnie co gdzie wpięte.
Dostawca to pewnie petrotel.pl? Ten router TPLINK to Twój, czy od dostawcy internetu?

2 polubienia

Hej,

Pisał, że to router, który został podłączony w akademiku. Generalnie jak poprawnie zresetował ustawienia TP-Linka, to DHCP powinno być włączone, a samo urządzenie powinno pracować w trybie routera. Ale wyzerowanie ustawień zmieniło też ustawienia WiFi - klucz, rodzaj szyfrowania, etc. Stąd właśnie prośba o podłączenie komputera kartą sieciową do złącza LAN (dowolnego) w routerze. Wtedy można logować się do panelu konfiguracyjnego.

Pozdrawiam,
Dimatheus

2 polubienia

PS. Za duzo tych twoich pozdrowien tu :stuck_out_tongue: Bo to oczewiste. W smartfonie jak zresetuje do ustawien fabrycznych tez nie bedzie pamietal ustawien przykładowo.

Pisał, że jak podepnie kabel od dostawcy do niebieskiego portu czyli wan to nie ma internetu. Pełny restart w TP-Linkach czasem potrzebuje dwóch prób po 30 sekund.

To, że on nie rozumie, ze po resecie WiFi przestawiło się do ustawien fabrycznych pomine.

Hej,

Czasami też mi się tak wydaje. :slight_smile:

Tak, ale w ustawieniach systemowych komputera nadal mogą być zapisane stare ustawienia połączenia z siecią WiFi, co może powodować błędne połączenie.

Widocznie router nie pobiera poprawnie adresu WAN, gdy należy do puli adresów prywatnych i stąd ustawienie routera jako Access Pointa.

Stąd najlepiej połączyć się właśnie przewodowo.

Pozdrawiam,
Dimatheus

@Garoz

Jakiego masz dostawce internetu? Do czego wcześniej kabel z gniazdka był podpięty?

Napisałem, że jestem w akademiku i nie mam pojęcia jaki tutaj jest dostawca. Wcześniej w MIESZKANIU był również podpięty pod żółty port (LAN) i nie było problemów.

@bachus

Bardzo ciężko coś od Ciebie wyciągnąć i zrozumieć. Jeszcze raz:
Idzie od dostawcy kabel, dochodzi do domu. Gdzie on jest teraz wpięty, w jakie gniazdko w routerze. Zrób zdjęcie. W jeden z czterech portów LAN a nie WAN? W tej sytuacji Twój router robi tylko za switch a dodatkowo pewnie siejesz DHCP. Opisz dokładnie co gdzie wpięte.
Dostawca to pewnie petrotel.pl? Ten router TPLINK to Twój, czy od dostawcy internetu?

Jestem w akademiku jak napisałem na samym początku… W ścianie jest zamontowane gniazdko z wyjściem na złącze RJ-45 gdzie wpinam kabel sieciowy z takim właśnie złączem i podpinam go pod mój router jeden z zółtych portów LAN, ponieważ tylko wtedy mam dostęp do internetu. I ot całe podłączenie. Router jest mój, to nie jest modem!

Czyli jak napisałem wcześniej :

mam zajęty tylko jeden slot z tych żółtych podpięty kabelem ethernet pod gniazdko

@Garoz

To, że on nie rozumie, ze po resecie WiFi przestawiło się do ustawien fabrycznych pomine

Jak nie rozumiem? To ty czytaj ze zrozumieniem. Na samym początku, w pierwszym poście napisałem że router po resecie ma ustawiania fabryczne… I właśnie dlatego całe zamieszanie bo nie mam teraz ustawionego hasła i nie mogę tego skonfigurować…

@Dimatheus

Dziękuje za rady, jutro będę próbował. Wydajesz się tutaj jedyną kompetentną osobą.

Jak ma pobierać, jak nie używa funkcji routera, tylko switcha? :wink:

  1. nie krzycz
  2. nigdzie nie pisałem o modemie
  3. nie używasz funkcji routera.
  4. kolejny raz napiszę:
  • odepnij kabel (ten z akademika),
  • jeszcze raz podłącz się do routera (niech będzie wifi). KABEL ma być odłączony ten od akademila
  • najlepiej z linii komend zrób:
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew
    WTEDY pokaż ipconfig.
    Zrozum, że robisz bałagan w sieci włączajac w ten sposób Twoje urządzenie do sieci.
2 polubienia

Ja rozumiem, że router nie powinien być w taki sposób podpięty, zdaje sobie z tego sprawę, ale zrobiłem tak ponieważ jest to jedyna konfiguracja przy której mam dostęp do sieci.

Już to robiłem, wielokrotnie. Config jest taki sam jak wklejałem wcześniej w postach.

Ten sam przy kolejności co Ci podałem?

  • odpięty kabel ten co przychodzi z akademika
  • jeszcze raz się łączysz do swojego routera (na nowo, nie to połączenie co miałeś),
  • ipconfig /all
    Sprawdzasz, czy możesz wykonać ping na adres bramy (default gateway) i czy możesz otworzyć konfigurację routera w przeglądarce (http://ADRES_BRAMY)

Temat rozwiązany!

Może napisze jak to zrobiłem, może komuś się przyda w podobnej sytuacji. Podłączyłem kabel sieciowy z gniazdka do portu WAN. Jak wcześniej tak i teraz był również ograniczony dostęp, internet nie działał. Do konfiguracji modemu również nie miałem dostępu wpisując kolejno adresy bram, ale coś mnie podkusiło i wpisałem to co na odwrocie routera : http://tplinklogin.net i o dziwo zalogowałem się do strony konfiguracyjnej. Po ustawieniu wszystkiego co chciałem zrestartowałem router i po ponownym połączeniu nie było już ograniczonego dostępu i wszystko zaczęło działać jak należy.
Dziękuje wszystkim za pomoc.

1 polubienie

Fajnie, że użyłeś routera jak routera.

1 polubienie