Tracę połączenie z Internetem w nieoczekiwanym czasie

Witam,

Mam pewien kłopot. A mianowicie ten kłopot dotyczy dwóch komputerów. Te komputery to: Komputer ojca i mój komputer. Mianowicie Internet przerywa z niewiadomego powodu. Diagnostyka nic nie mówi. Mój ojciec już sprawdzał cały router (mamy DSL) i połączenie kabli, a potem zresetował router. Niestety nic to nie pomogło. Na komputerze ojca nie ma w ogóle Internetu (lub czasami jest, ale potem szybko zanika). U mnie po ponownym uruchomieniu komputera pojawiło mi się na 5 minut napis “Ograniczona łączność”, potem miałem połączenie i się pojawił napis Tylko lokalne. Jakby Internet przestał działać w nieoczekiwanym czasie. Oba komputery są w jednej sieci domowej. Grupa robocza jest tak sama.

Mój komputer ma system operacyjny Windows Vista Home Premium w wersji 32-bit, a komputer ojca ma system operacyjny Windows XP Professional również w wersji 32-bit.

Od tego ciągłego przerywania Internetu mój ojciec naprawdę się zdenerwował.

Mam nadzieję, że wy coś poradzicie. Naprawdę, błagam o pomoc ![-o<

kabelkologia jest dobrze zrobiona, kabel nie jest nigdzie załamany, sprawdź

a jeżeli bezpośrednio podłączysz się do sieci dsl, przez modem, co się dzieje, działa net ??

jeszcze jakiego masz dostawce neta ??

Ja sprawdziłem całe połączenia kabli i żadnego złamanego kabla nie zobaczyłem. Przez modem jeszcze się nie łączyłem, może później spróbuję.

Dostawca neta to chyba Telekomunikacja Polska, ale jeszcze sprawdzę…

EDIT

Już wszystko dobrze. Okazuje się, że Telekomunikacja Polska miała chwilowe problemy techniczne.