Tracenie licencji windows

Witam. Kiedy dokładnie traci się licencje, bo słyszałem że wystarczy wymienić dysk twardy, procesor lub płytę główną i już mamy pirata. Jak to z tym jest ??

przy wersji OEM chyba bo windows jest dołączany wtedy do zestawu komputerowego ale nie jestem pewien

A teraz mam pytanie teraz posiadasz oryginalnego windowsa?

Jeśli masz legalnego windowsa to jak wymieniasz procka to chyba nie ale jeśli chodzi o płytę główną to musisz zaistalować windowsa jeszcze raz a wtedy jak pyta o licencje wybierasz aktywacja telefoniczna dzwonisz oni ci podają numer wpisujesz i gitara.

Podobno można skopiować plik z licencją a wtedy mamy od razu aktywnego windowsa i nie ma problemu ale nie wiem czy to jest legalne i jak to zrobić

Z tego co wiem możesz wymienić max. 4 części. Jeśli masz wersje OEM Windowsa to jeśli zmienisz płytę główną to traczisz licencję. Pliki o których mówi MariuszListecki znajdują się w C:\WINDOWS\system32 ale nie mogę dokładnie powiedzieć, ponieważ NIE JEST TO LEGALNE.

Jeżeli wymieniasz płytę główną na gwarancji z powodu awarii to wystarczy telefon do Microsoft i po kłopocie. Ale jak wymiana następuje ze względu na awarię po okresie gwarancyjnym lub dla ulepszenia sprzętu to tracisz licencję.

Wymiana poszczególnych podzespołów jest dopuszczalna. Po wymianie kilku podzespołów, nawet w różnych odstępach czasu, trzeba aktywować system telefonicznie.

Podobno można skopiować plik z licencją a wtedy mamy od razu aktywnego windowsa i nie ma problemu ale nie wiem czy to jest legalne i jak to zrobić

Można, ale tylko pod warunkiem, że reinstalowałes windę dokładnie na tym samym sprzęcie, w każdym innym przypadku te pliki nic nie pomogą.

No bardzo ciekawe bo ja kupiłem XP Home, zainstalowałem go, i później sie okazało że płyta nie obsuługuje tego RAMu więc musiałem wymienić płyte, więć także ponownie zainstalować XP, przy aktywacji okazało się że klucz nie pasuje, więc po prostu zadzwoniłem do Microsoftu i mi dali nowy klucz na podstawie numeru licencji. Żadnych problemów z leglanością po zmianie płyty.

viewtopic.php?f=1&t=185622