Tracer Exclusive HD Rocket - czy się uda uruchomić - ogóolnie o sterach do kamerek

Witam. Chcę zakupić kamerkę internetową i mój wybór padł na Tracer Exclusive HD Rocket. Oficjalnie nie ma ona wsparcia dla Linuxa - tylko Windows i MacOS, jednak w jednym komentarzu, zamieszczonego przez jednego z użytkowników, napisane było, że udało mu się ją normalnie uruchomić i działała dobrze i tu mam pytanie. Czy ktoś z Użytkowników miał do czynienia z tą kamerką pod Linuksem? Czy to, że u kogoś działała, oznacza, że u mnie też się uda ją uruchomić, a jeżeli tak, to czy będzie to bezproblemowe, czy raczej będzie trzeba grzebać w ustawieniach, czego nie potrafię? Użytkownik napisał z jakimi programami udało mu się ją uruchomić, ale szczegółów nie podał, a na chwilę obecną w necie nic więcej nie znalazłem. Będę wdzięczny za odpowiedź, gdyż zależy mi właśnie na tym konkretnym modelu kamerki.

Teoretycznie powinna działać każda kamera bez żadnych dodatkowych zabiegów, o ile nie kompilowałeś samodzielnie kernela i nie zapomniałeś wrzucić modułów…

Ale…

Nic sobie za to stwierdzenie nie dam uciąć bo nie ma jej na liście http://www.ideasonboard.org/uvc/#devices:wink:

Kamerka zamówiona i będzie jutro. Postanowiłem zaryzykować. Spotkałem się w necie z jednym komentarzem, że ktoś pod Linuksem ją uruchomił, a więc sterownik musi być, tylko teraz pytanie, czy pójdzie od razu po podłączeniu, czy trzeba będzie grzebać coś w systemie. Dam znać tutaj, czy zadziała, czy nie. 

 

EDIT:

 

Kamerka została natychmiast wykryta przez system, tak więc mimo braku info o obsłudze przez Linuxa gdziekolwiek, działa bezproblemowo.

Ja mam na starym PC (z Linux Mint) kamerkę Logitech HD Webcam C270 - bardzo ładnie współpracuje, a też oficjalnie wsparcia nie ma dla innych systemów niż Windows i MacOS.