Track ID w W610i

Witam,

mam telefon SE W610i, ale jak korzystam z TRACK ID to wyskakuje mi komunikat:

http://msrprod.extranet.sonyericsson.co … access.jsp

Czy związane to jest z tym, że nie wiem jak ale w statusie telefon nazywa się W800i a on nie ma track id?

Czy mogę zmienić nazwę telefonu tym sposobem:

http://myk550i.info/viewtopic.php?f=4&t=481&p=4522

i nic sie nie stanie?

Zmiana nazwy softu nic nie zmieni. Czy bawiłeś się w wgrywanie od nowa softu, czy podmienianie softa na inny?? Bo to mi wygląda na zły soft wgrany.

Ja myślę ze tu chyba trzeba zmienić nazwę telefonu na W610i, bo W800i nie ma track ID, czytałem ze osoby ktore zmienialy nazwy telefonu miały podobne problemy.

Ale jak to zrobić?

Na sam początek: masz gwarancje aktualną, bo te operacje które Ci podam, to przez nie tracisz gware(integracja w soft).

A i pokopiuj sobie pliki, książkę tel. itd… bo się skasują.

I zrób kopie GDFS: Uruchamiasz XS podłączasz tela tak jak napisałem niżej > GDFS > backup GDFS. To jest cholernie ważne, bo jak źle coś zrobisz i tel nawali to dzięki temu plikowi nie będziesz musiał odwiedzać serwisu

wchodzisz tutaj, wchodzisz w Firmware > W-series > W610 > R8BA024 CID52 > ściągasz te 2 pliki.

Potem na tej samej stronie wchodzisz w Firmware > W-series > W610i > -customize- też ściągasz ten plik.

Potem pobierasz stery Flash USB.

Ściągasz program XS i rozpakowywujesz >

uruchamiasz plik XS++.exe.

Wyłączasz fona i wyjmujesz baterie potem wkładasz >Podłączasz wyłączonego fona z wciśniętym klawiszem C do kabelka. Poprosi cię o stery kóre wcześniej wymieniłem. Naciskasz w programie Connect.

W Flash Main Firmware bierzesz W610_R8BA024_MAIN_GENERIC_NA_RED52.mbn.

W Flash File System bierzesz W610_R8BA024_FS_CENT_EUROPE_RED52.fbn

Zaznaczasz Customize File system zaznaczasz own_custpack i w katalogu programu masz folder own_custpack do niego wypakowywujesz customize, które wcześniej podałem.

Naciskasz FLASH i czekasz, aż go sflashuje, potem odłączasz tela i włączasz.

A nie można jakoś prościej bez flashowania softu?

Np ze tworzymy taki plik

<?xml version=“1.0” encoding=“UTF-8”?>

Nasza Nazwa_Telefonu

Nasza Nazwa

Zapisujemy jako customize_upgrade.xml

Wrzucamy do tpa/preset/custom

Gotowe!!

Niby tak sie zmienia nazwę telefonu - najpierw chciałbym to wypróbować. Gdzie znaleźć ten folder tpa/preset/custom?

Jak chcesz to spróbuj ale wg mnie to na 99% się nie uda. A wgrasz go programem FAR. uruchamiasz program, naciskasz F11, wybierasz SEFP > Zaznaczasz DCU-60, speed: 921600, boot script: db2020_52. Podłączasz tela z wciśniętym C(tel wyłączony) i ENTER, wybierasz 2 pozycję(nie pamiętam jak się nazywa) i potem przechodzisz to tego folderu.

A jak zrobię MASTER RESET to utracę wszystkie motywy flash, które byly wgrane przez producenta:

walkman, scribble beats, gcity i citybeat?

utrace też wszystkie obrazki, gry java te co były wgrane przez producenta, bo wiem, że to co ja dograłem to stracę

To co było wgrane przez producenta to zostanie, ale to co Ty wgrałeś to się usunie :frowning: .

z moich motywów tylko walkman jest chroniony, resztę motywów flash mogę normalnie usunąć, więc je stracę, mimo ze sa wgrane przez producenta ale nie sa chronione?