Tracking Cookie wykrywany przy każdym skanie

(C3rsh) #1

Witam!

Jestem tu nowy. Mam Nortona Internet Security i przy każdym skanie wykrywa mi wirusa w temacie. Może wie ktoś z was co to za wirus i jak go się pozbyć?

Z góry dzięki, Pozdro.

(niezDarek) #2

po prostu program wykrywa pliki cookie jako groźne dla systemu, raczej nie należny się o nic obawiać, u mnie norton 360 także co skanowanie wykrywa podobne "infekcje"

(muchozol) #3

To jest popularna sprawa i dotyczy nie tylko nortona, nie musisz się tym przejmować.

(Danielm86) #4

Poblokuj adresy plików cookie. W ie i Operze da się to zrobić.

(C3rsh) #5

Wolałem się upewnić, bo nie chce wirusów w kompie. Ale jak tak to jest OK. Dzięki. :smiley:

-- Dodane 06.08.2009 (Cz) 14:15 --

Używam Firefoxa. Da się zablokować w nim?

(niezDarek) #6

w firefox po prostu możesz wyłączyć pobieranie plików cookie

Narzędzia>Opcje...>Prywatność> odznacz Akceptuj ciasteczka

i nie będzie wykrywało tego zagrożenia

(muchozol) #7

,,odznacz Akceptuj ciasteczka "

Ale czy przypadkiem nie będzie miał problemów z niektórymi stronami?

(C3rsh) #8

A czy jak to odznaczę, to będzie autologowanie na strony, np forum.dobreprogramy.pl?

(muchozol) #9

Po wyłączeniu obsługi cookies, nie udało mi się zalogować np. na gmaila.

(C3rsh) #10

Ale to jak nie jest groźne to raczej nie mam się czego obawiać?

(muchozol) #11

Jak dla mnie nie ma się co przejmować. Zawsze możesz wybrać w firefoxie --> narzędzia--> wyczyść historię przeglądania, zaznaczyć ciasteczka i po sprawie. Wtedy program antywirusowy nie będzie zgłaszał problemu.

(Marcin_S) #12

W Firefoksie można blokować adresy stron, do których należą Cookies. Sprawdź w Nortonie, do jakich stron należą niebezpieczne ciasteczka i zablokuj ich pobieranie.

Narzędzia > Opcje> Prywatność > Obok Akceptuj Ciasteczka kliknij Wyjatki

(C3rsh) #13

Na razie mam spokój :smiley: Jeśli znów się pojawi, zablokuję pobieranie ciasteczek.

Pozdro