Tracone pakiety

Witam,

Jestem użytkownikiej małej wiejskiej sieci radiowej. Internet mam 6mb. Od początku umowy co chwile były jakieś problemy, to z wysokim pingiem, niskim downloadem, przerwane połączenie. Z internet łączę się w następujący sposób: Modem na dachu -> kabel do routera UWAGA LAN3-> kablem do kompa LAN1. Wcześniej miałem na WAN. Po wielu mailach napisanych do dostawcy oraz kilku wizytach Pana “technika” w końcu Pan technik przepiął mi internet na LAN. Co się okazało? Brak dostępu do routera + stracone pakiety. Gdy gram w gre online np. counter strike mam momentami wysoki choke na poziomie 20 + cofa mnie w akcji o pare metrów. Gdy przepne kabel bezpośrednio do komputera to jest dużo lepiej choć nadal problem występuje, lecz wtedy nie mam wifi więc tak być nie może. Poczytałem w necie trochę i to wygląda jakby system szukał co 1min najlepszej sieci wifi i skanuje sieć (ta cofka), z tym że ja łączę się kablem nie przez wifi. Macie jakies pomysły jak się tego problemu pozbyć? I czy istnieje opcja utworzenia wifi z komputera, ale takie które by działało nawet po jego wyłączeniu? Chodzi mi o zrobienie z kompa tak jakby routera:P Lub ew. czy mógłbym pociągnać z nadajnika 2 kabel który by szedł tylko do routera, a drugi do kompa od razu?

Pozdrawiam

Dobra to jak masz Antene na dachu co nie dalej masz kabel na dół do domu i masz podłączone do POE?? i jak masz od poe podłączone do rutera do niebieskiego czy żółtego??? 

Schemat powinien wyglądać tak, że od anteny na dachu jest albo urządzenie, które rozsyła sygnał - wtedy ono ma własny port 1x wan i 1x lan. Gdy jest tak jak wyżej od portu LAN powinieneś podłączać się pod port wan w routerze w mieszkaniu. Ewentualnie idzie kabel wpięty w antene i wpada do mieszkania ten kabelek również powinien iść do portu WAN w routerze. Nigdy nie spotkałem się by wpinać internet do portu LAN. Taki przypadek jest możliwy w przypadku switcha nie transmitera anteny ewentualnie w sytuacji gdy antena ma port na kabel ethernetowy wtedy ten kabel po prostu idzie do mieszkania i tam do routera. Przynajmniej ja tak to rozumię, skoro jest inaczej to wg. mnie nieprawidłowo.

Przez 2 lata, od początku ineternetu był kabel w routerze z modemu wpięty na WAN. Ale po kilku zgłoszeniach złego działania internetu technik wpiął to na lana (nie wiem czemu i jak to działało). Kazał tak zostawić więc tak było, a jak podpiąłem kabel na WAN to nie było w ogole internetu, ale co się okazało własnie zrobiłem hard reset, żeby zmienić hasło wifi i internet działa na WANie. Poziom umiejętności technika czasami mnie zadziwia.

 

 

MrKsardes Nie wiem o co Ci chodzi z poe. Mam taką bryłe 6-ścio kątową na dachu która robi za nadajnik gdzieś dalej, z niej idzie kabel na dół do domu do żółtego lana3 w routerze, a z lana1 idzie kabel do komputera.

Możesz zrobić zdj?? 

http://zapodaj.net/7acd84fd226cd.jpg.html

 

Przepraszam za słabą jakość - zdjęcie na dużym zoomie.

I zdj jeszcze w domu jak masz podłączone.

Zrobiłem hard reset routera, uprzednio podłączając na WAN i…działa (?) choć pomimo tego nadal mam cofki (mniejsze) więc to musi być od nich coś nie tak.

@MrKsardes miałem podłączony kabel z dachu pod LAN3 w routerze i z LAN1 wędrował mi do PC, zdjęcie chyba niepotrzebne (WAN był nieużywany) :stuck_out_tongue:

Przeskanuj komputer i urządzenia podpiete pod siec twoja (nie telefony) programami: Malwarebytes Anti-Malware, Ccleaner, Avg (pełny skan), OTL skan i po skanie kliknij sprzatanie, ADW CLEANER.

Ok,

Myślę, że to nie bylo konieczne, ze względu na to, że to się dzieje rownież na innych urządzeniach podpiętych pod ten internet (laptop i pożyczony stacjonarny do testu). Oba były podłączone kablem i cofki też występują.

Ale przeskanowałeś?

Tak, wszystko usunięte, tylko zamiast Ccleaner to EasyCleaner (rejestr/niepotrzebne pliki), pare rzeczy mi usunęło z pulpitu od OTL ale raczej nic ważnego.

I co jest ping?

Nie rozumiem pytania. Temat rozchodzi się o tracone pakiety, wysoki choke oraz cofki w grach online. Ping jest na poziomie 15-30.

I tacone sa pakiety?

Tak, nadal występują cofania. Niepotrzebne były te skany, bo na innych komputerach podłączonych pod ten internet to występuje. (Internet zużywa tylko 1 komputer, pozostałe były testowane jednorazowo)