Tradycyjna gra w statki przez internet z każdym :)

Grałeś kiedyś w statki z przyjacielem przez internet ?

W te tradycyjne, gdzie możesz ułożyć sobie czteromasztowca w literkę L ?

Wpadłeś kiedyś na taki pomysł jak ja teraz ?

Czyli na…

Granie w statki przez… edytor grafiki ?

Ja ze swoim przyjacielem wpadliśmy ;D

Świetna zabawa, szczególnie jak ktoś siedzi w programach typu Photoshop/Gimp !

Ja, ponieważ siedzę trochę w GIMP’ie, świetną zabawą było dla mnie tworzenie takiej planszy pod grę !

Wyobraź sobie - grasz z kolegą przez Gadu-Gadu w statki, mając otwartą plansze w edytorze grafiki.

Przykładowo - kolorem żółtym na planszy przeciwnika oznaczasz chybione statki, a kolorem czerwonym trafione, łączysz linią zatopione.

Swoje statki ustawiasz kolorem żółtym, a zastępujesz czerwonym te, które zostaną trafione przez przeciwnika.

Aby przyjemniej się grało, tzn. mniej trzeba było pisać podczas grania przez GG, dajemy skróty… np. 0 - chybiony, 1 - trafiony, Z - zatopiony

Gra wyglądała by tak :

Ty: _ 1a _

Przeciwnik:0

Przeciwnik: _ 4d _

Ty:0

Koniec gry ? Nie zapisujemy pliku.

Chcemy grać znów ? Otwieramy go na nowo.

Jeżeli nie chcesz robić planszy, a masz ochotę zagrać ze znajomym z GG właśnie w taki sposób ( no bo przecież inne są też, prawda ? ; ), udostępniam dwie plansze mojego autorstwa :

Kliknij na plansze drugim przyciskiem myszki, następnie wybierz " Zapisz obrazek jako… " , wybierz miejsce no i pobieraj ; )

( po lewej stronie plansza Twoja, po prawej przeciwnika )

Plansza prosta, na niej wszystko jasne :wink: - moja pierwsza plansza robiona jedynie pod grę. Nie dbałem o to, jak będzie wyglądać :slight_smile:

planszah.jpg

Plansza " staranna " - dlaczego staranna ? Moja pierwsza plansza, którą robiłem specjalnie po to, abym swoje oczy bardziej mógł nacieszyć podczas grania :wink:

newboard.jpg

Proste, prawda ? Miłej zabawy.

Chętnie ujrzę tutaj kolejne plansze waszego autorstwa !

Na tym polega cała zabawa !

Jeżeli kwadrat, na którym grasz, ma wielkość 300 pixeli, dzelisz to na 10, zatem wiesz już, że każda kreska tworząca siatkę powinna mieć odstęp od poprzedniej właśnie 30 pixeli.

Aby miło się grało, zalecam wielkość planszy przynajmniej 700x350, lepiej więcej :wink:

Polecam wtyczkę Okręty do AQQ

:slight_smile:

Plansze z edytorów graficznych są uniewersalne, a Okręty w AQQ to nie tradycyjne statki ^^ :smiley: :stuck_out_tongue: