Trądzik

Co okazało sie u Was najskutecznejsze w leczeniu trądziku?

Dobry dermatolog?

Szczerze zmagałem się z problemem kilka lat, odwiedziłem kilku lekarzy wiele antybiotyków i efekt był tylko w czasie brania leków. Ostatecznie możliwie go ograniczyłem myjąc twarz dwa razy dziennie najzwyklejszym szarym mydłem (może ma trochę nieprzyjemny zapach, ale mi najlepiej pomaga) oraz smarując zmiany na wieczór maścią cynkową. W razie potrzeby rano po umyciu twarzy nawilżam skórę szybko wchłaniającym się kremem. No i ograniczyłem do minimum cukier, herbatę przestałem słodzić itd. bo to on u mnie mocno nasila występowanie trądziku. Teraz jest całkiem ok, ale trzeba pilnować. No i jak mi wszyscy dermatolodzy powiedzieli, jeżeli w rodzinie wcześniej występował to raczej to będzie dziedziczne i trudno się go będzie trwale pozbyć.

Mogę polecić ci te dwa mydła. Czarne jest antybakteryjne - więc dobre na wszelkiego rodzaju zmiany skórne wywoływane właśnie przez bakterie. Zawiera też czarny cukier co pozwala podczas mycia twarzy ścierać martwy naskórek.
Różowe jest delikatniejsze od czarnego. Nie jest antybakteryjne i nie ściera martwego naskórka dzięki temu nadaje się do cery bardzo delikatnej. Zawiera substancje łagodzące stany zapalne.
Do tego wszystkiego ja używam kremów firmy Loreal z serii MenExpert. Co prawda ja nie mam problemów z trądzikiem ale bardzo ładnie te mydła i kremy u mnie zwalczają wszelkie podrażnienia.
Możesz spróbować. Choć jak podaje producent one zapobiegają słabemu trądzikowi - mocny trądzik i zmiany skórne leczy się lekami od dermatologa. Te mydła można stosować jako dodatek w leczeniu lub w lekkim trądziku.

Klairs PORE Gentle Black Sugar Charcoal Soap Oczyszczające Mydło do Twarzy (cocolita.pl)

KLAIRS Face Rich Moist Facial Soap - nawilżające mydło do twarzy Sachi - oryginalne koreańskie kosmetyki azjatyckie

Co prawda było to jakieś 20 lat temu, ale przez całą późną podstawówkę i liceum miałem spory problem z trądzikiem. To co mi pomogło i to dosyć szybko to apteczna maść siarkowa. Musiałbyś pójść do dermatologa, żeby wypisał receptę. Działało to świetnie. “Pryszcze” znikały dosłownie w ciągu kilku dni.

Mi pomagało punktowo Epiduo, ale jest to chyba lek na receptę. Poza tym polecam przerzucić się na całkowicie naturalne kosmetyki i zobaczyć czy dalej będzie problem. Ja całe życie męczyłam się z trądzikiem dopóki nie odkryłam, że mogę używać wyłącznie kosmetyków z naturalnym składem .
No i czasami warto jest wybrać sie na konsultację do kosmetologa.
https://klinika.cudmed.pl/blog/tradzik-u-doroslych-jak-leczyc/