Tragiczna wydajność nowego laptopa

Dysk może był kiepski ale co ma do tego, że po odłączeniu zasilacza spada wydajność? Podobny problem miałem z laptopem Sony. Pomagał tylko restart z podłączonym zasilaniem. Po kilku miesiącach jakoś samo się naprawiło, ale nie wiem od czego to było.

Wiesz co to jest adw-cleaner?

Nie zrozumieliśmy się. Może dlatego, że strasznie namieszałem. Zgadzam się z tobą, ale to chodzi o to, że gdy odłącze zasilacz to po prostu muli jak nie tylko w grach, ale i w pulpicie, internecie. Strasznie wolno wszystko się włącza. Ten problem nie ustępuje po ponownym podłączeniu zasilacza, a powinien. Żeby działało normalnie jak pod zasilaczu trzeba uruchomić ponownie laptopa. Zresztą wydajność w pulpicie powinna być i tak większa niż opera włączająca się 30 sekund.


Proszę bardzo.

System W10Home, zainstalowany fabrycznie. USB działa, ale poruszenie wtykiem myszki czy innym urządzeniem podłączonym odłącza sprzęt, więc wnioskuje to port USB jest zepsuty.

Nie bardzo rozumiem. Sterowniki mam wszystkie, które udało się wyszukać po przez menadżer zadań i zainstalować. Szybsza sprawa, a na internecie nie mogłem znaleźć ręcznie sterowników do RX560x.

Pomógłbyś mi to zrobić? 2018%2013_06_21

Zrobiłem to już wcześniej

Właśnie mam ten sam problem. Podłączenie zasilacza nie pomaga, tylko restart laptopa z podłączonym zasilaczem

Ten wykres z HDtune jest dziwny. Transfer nie schodzi coraz niżej i zaskakująco niski jest czas odczytu. Przypomina bardziej SSHD niż HDD, ale i tak wypada bardzo słabo.
Pokaż zakładkę health.

Pokaż jeszcze screen z tego https://www.thesycon.de/dpclat/dpclat.exe

W BF są błędy a chyba nie powinny.

Powtórz test z LIVE CD, jeżeli wynik będzie analogiczny= dysk do wymiany, a ten w najlepszym razie na magazyn.
Druga sprawa: na laptopie nie gra się bez zasilania, oszczędność energii zabija wydajnośc, być może po podłączeniu ręcznie musisz zmienić plan :wink:

Zaraz to sprawdzę

Odłączyłem od zasilania, fps spadły do 10, wydajność laptopa też. Zajrzałem do ust zasilania i racja, plan się zmienił. Ustawiłem z powrotem na wysoką wydajność - muli, podłączyłem zasilanie i wciąż muli, eh, muli nawet jak zaznaczam tekst do zacytowania. Muszę go zrestartować.

Sprawdzałeś to dpc jak masz podłączony zasilacz i bez niego?

Co to jest? Jak to sprawdzić?
EDIT: Odłączyłem od zasilania, fps spadły do 10, wydajność laptopa też. Zajrzałem do ust zasilania i racja, plan się zmienił. Ustawiłem z powrotem na wysoką wydajność - muli, podłączyłem zasilanie i wciąż muli, eh, muli nawet jak zaznaczam tekst do zacytowania.
O to chodzi?

Masz link wyżej. odpal i zobacz jak wygląda na kablu i bez. Jeśli będzie źle to np możesz w menedżerze urządzeń wyłączyć kontroler usb i sprawdzić czy coś się zmieniło.

Mam czekać aż się całe zrobi? Ile to się robi?

To zależy, jak jest wszytko zielone to dobrze, jak czerwone to można próbować wyłączać niektóre rzeczy i sprawdzać czy coś powoduje konflikt.

Słuszny wniosek! Patrz też: Laptop "muli" po włączeniu/wybudzeniu

https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/drivers

Wybierasz swój model, pobierasz exeka, klikasz 2x, czekasz aż skończy, sam się odpali na nowo.
Masz biosy z listopada z changelogiem ‘improve performance’

Oddałem na gwarancje, nich mi to zrobią. Jak oddadzą go jeszcze w tym roku to będzie cud