Tragiczny zasięg karty wifi PCI

Witam. Ponieważ mam problemy z portami USB w komputerze (czasami coś nie styka i USB przerywa), to kupiłem kartę WiFi na PCI. Niestety po jej podłączeniu zasięg wynosi 1 lub 0 kresek. Na karcie USB (zwykły szajs, taka jak od liveboxa) zasięg wynosi 4 kreski. Karta PCI jest firmy Pentagram z anteną na ponad 10 centymetrów, a karta USB jest kilka razy mniejsza, a mimo to ma lepszy zasięg. O co tu chodzi?

Witaj.

Karta PCI jest nowa czy używana?

Jaki Model jest tej karty Pentagram … ?

Jaki Router posiadasz, oraz jakie jest zaszumienie w eterze?

Pozdrawiam KP

Router też firmy Pentagram P6342. A karta taka. Używana, ale prawie nówka na gwarancji. Nie ma specjalnie żadnych zaszumień dlatego, że np. w telefonie WiFi łapie normalnie. Czy to możliwe, żeby taka karta miała słabszy zasięg od szajsu na USB?

Wszystko w sieciach jest możliwe :wink:

Ponieważ Twoja karta działa w standardzie g, ustaw na routerze w opcji Wireless Mode - standard b/g

Być może poprawi to komunikację z Twoją kartą, nie sprawdzisz, nie będziesz wiedział.

U siebie musiałem zmienić standard b/g/n na b/g bo zrywało mi połączenia mimo, że mam w większości karty w standardzie n, ale w jednym kompie mam kartę w standardzie b. Po zmianie ustawień problem znikł.

Pozdrawiam

Jeśli sposób Golden Finger - a nie pomoże sprawdż antenkę przy karcie ewentualnie sprawdź samo gniazdo anteny na karcie.

Jeśli prolem dalej będzie występował zmień kanał nadawania na routerze.

Poprzez działanie internetu na telefonie i komputerze nie sprawdzisz czy masz zaszumienie w “okolicy”

Przeinstalj też sterowniki ewentualnie zamontuj w inne gniazdo kartę lub ustaw ręcznie inne IRQ na karcie.

Pozdrawiam KP

Niestety próbowałem już różnych sposobów, ale zasięg jest dalej marny. Spróbóję kupić większą antenę.

Dodane 09.02.2013 (So) 14:06

Kupiłem antenę 9 dbi (wcześniej była 5) i zasięg się trochę poprawił. Chociaż i tak jest minimalnie mniejszy niż karty na USB. Moim zdaniem to jest śmiech na sali. No ale internet da się przeglądać, więc można powiedzieć, że problem rozwiązany.

A zna ktoś program/widżet pod windows 7, który pokazuje zasięg WiFi w procentach? Miałbym porównanie, bo w PSP jest taki wskaźnik i mam 45%.

kliknij http://www.metageek.net/support/downloads/ tu znajdziesz program który wyświetli wszystko czego potrzebujesz